Litice úspěšné na turnajích v Německu

A tým mužů Litic ve Schwabachu v přípravném turnaji týmů z prvních až čtvrtých německých soutěží obsadil celkové třetí místo., když v semifinále prohrál s bundesligovým NHTC Norimberk.

Komentář k neúspěšnému, ale těsnému utkání s Norimberkem dává Lukáš Nocar:

„V semifinále jsme proti Bundesligovému týmu Norimberk HTC odehráli nejlepší zápas turnaje. Po velice vyrovnaném začátku jsme dokázali vstřelit první gól, kdy po krásné individuální akci z rohu hřiště vstřelil gól Jaroslav Kasl. Do poločasu se hrálo spíše ve středu hřiště a kromě dvou rohů soupeře, které neproměnil, se nic výraznějšího nedělo. V druhé půli soupeř vletěl na hřiště úplně v jiném tempu a hned po první minutě dokázal srovnat. Z toho jsme se oklepali a dál hráli svoji hru. Norimberk sice držel více balonek, ale bylo to hlavně tím, že se nedokázal dostat přes naší obranu. Z ojedinělého rohu se nám 5 minut před koncem podařilo skóre otočit opět na naši stranu po gólu Lukáše Bendy. Doufali jsme že, výsledek 2:1 ubráníme, ale po našich dvou hrubých chybách, jednou v obraně a jednou v rozehrávce minutu před koncem, dokázal soupeř zápas otočit. Na třetí gól už nebyl čas reagovat a tak jsme bohužel do finále nepostoupili.

Máme za sebou skvěle zvládnutý turnaj, zápas od zápasu stoupal náš výkon, který jsme završili proti NHTC, i když prohrou. I přes to jsme odjížděli s výborným pocitem“.

B tým mužů Litic spolu se ženami hrál svoji přípravu v jiném německém městě – v Aalenu. Utkal se soupeři z 4.-7. německých a rakouských soutěží. Obsadil celkové druhé místo, když ve finále prohrál s rakouským HC Wels.

Béčko litic se zúčastnilo tradičního dvoudenního halového turnaje v německém Aalenu a to již po třiadvacáté v řadě. Značně omlazený tým doplněný několika dorostenci si vedl výborně. Po prvním hracím dnu měl na kontě 2 výhry a jednu prohru. Škoda, že v prvním zápase druhého dne si po pádu na palubovku vykloubil rameno Eda Gerlický. Byl odvezen do nemocnice, kde se naštěstí ukázalo, že rameno je pouze pohmožděné. V dalších zápasech značně chyběl, protože do té doby hrál výborně a byl svým důrazem a nasazením tahounem týmu. „ I přesto jsme zbývající utkání dotáhli s jedním střídajícím hráčem do vítězných konců. Asi nejcennějším z těchto skupinových zápasů byl ten poslední, kdy jsme heroickým výkonem otočili výsledek z 0:2 na 3:2 v posledních vteřinách zápasu a probojovali se tak do finále. V něm se pak projevila veliká únava a i když jsem se o výhru rvali, dokonce vyrovnali 5 minut před koncem z 0:2 na 2:2,nedokázali jsme dotáhnout zápas do vítězného konce a prohráli 2:5. Stejně jako vloni si odvážíme z Aalenu druhé místo“, dodává hrající trenér Jan Dolejš.

Sestava : Vokurka,Čech,Vychron,Kordík,Dolejš,Gerlický,Heger,Šimek.

TJ Plzeň Litice – Suebia Aalen 4:1 (Vychron 2x,Heger,Čech)

TJ Plzeň Litice – HC Wels 2:4 (Gerlický,Kordík)

TJ Plzeň Litice – VfB Stuttgart 4:0 (Čech,Gerlický,Šimek)

TJ Plzeň Litice – Chemnitz 5:0 (Vychron 2x,Dolejš,Čech,Kordík)

TJ Plzeň Litice – HG Modling 3:2 (Heger,Vychron,Dolejš)

TJ Plzeň Litice – HC Wels – FINÁLE 2:5 (Heger,Dolejš)

Ženy na stejném turnaji jako muži B skončily taktéž na druhém místě. Jim byl ve finále osudný tým VfB Stuttgart.

Litické ženy udělaly další výkonnostní skok v tomto turnaji, což dokresluje i jejich letošní výkonnostní posun a premiérový vstup do extraligové halové soutěže, který je čeká již v sobotu 18.11. v Kostelci nad Černými lesy. Kapitánka týmu Anetta Tomanová dodává:“ Tentokráte nás už doplnilo i naše mládí, které rozhýbalo naše výkony i výsledky. Celý turnaj jsme si užily i jako parta, což je pro vstup do halové soutěže důležité“.

TJ Plzeň Litice – HC Suebia Aalen 2:2

Góly: 2x Vyletová

TJ Plzeň Litice – HC Wels. 1:0

Góly: Průchová

TJ Plzeň Litice – VfB Stuttgart 1:0

Góly: Kožíšková

TJ Plzeň Litice – HG Mödling 1:1

Góly: Duchková