Litický Uhlíř hrál na ME

„Pokud porovnávám dosavadní zápasy, které jsme odehráli s Německem, Polskem, Ruskem a Dánskem, tak jediní s kterými jsme nedrželi krok, byli Němci. Ti jsou v hale dominantní. Všechny zápasy byly vyrovnané a rozhodovalo se pouze v tom, kdo si v tu chvíli na hřišti více věří a dovolí si. Musím však říci, že mne zaujala hala a publikum v ní. Hala byla opravdu pěkná, rozlehlá, sice s trochu netradičním povrchem. Míček trochu skákal, ale na druhou stranu to bylo velmi rychlé a tím zajímavé. Na první zápasy tolik lidí nechodilo. Ale v sobotu a hlavně v neděli už to bylo jiném kafe“.

Český tým nezvládl první zápas s favoritem z Německa, jehož barvy hájil i dvojnásobný olympijský vítěz z Pekingu a Londýna Moritz Fürste. Němci se prosadili především z trestných rohů, které bývají vyústěním tlaku týmu na branku soupeře. Naopak se ihned vrátil do turnaje vysokým vítězstvím nad mírným outsiderem z Dánska. Rozhodující zápas s Polskem Češi dokázali zvrátit nepříznivý stav, drželi se v utkání do poslední chvíle, i když Poláci měli opticky více ze hry. Po prohře je čekal boj o udržení nejvyšší divize a vlastně rozhodující duel s celkem Ruska. Do tabulky o udržení se jim již počítal zápas s celkem Dánska, což znamenalo, že případné vítězství nad východoevropany přiblíží český celek k udržení účasti v elitní společnosti. V tomto duelu ukázal tým trenéra Troníčka opravdu nezničitelné srdce, když dokázal z poločasového stavu 1:3 celé utkání dotáhnout do vítězného konce. Vitalita a bojovnost týmu byla chvílemi až neuvěřitelná. Svoji zvyšující se formu pak český tým ukázal v posledním utkání se Švýcarskem. Češi zvítězili 4:2 a to ještě Adam Uhlíř nedal penaltu. Překvapením turnaje byla semifinálová prohra Němců s Rakušany, kdy došlo i na nájezdy a postup nováčka této divize Belgie do finále.

Český národní tým ještě letos v zimě čeká halové Mistrovství světa, které se uskuteční v termínu 7.- 11.2. v hlavním městě Německa v Berlíně. Zde má náš tým ve skupině Trinidad a Tobago, Kazachstán, Austrálii a opět Německo a Polsko. První čtyři týmy postupují do čtvrtfinále, což je cílem českého týmu. Doufáme, že plzeňský mladík bude u toho.

Skupina A

Česká republika – Německo 1:8 (0:3)
Česká republika – Dánsko 9:1 (5:0)
Česká republika – Polsko 2:3 (0:2)

Skupina o udržení

Česká republika – Rusko 4:3 (1:3)
Česká republika – Švýcarsko 4:2 (3:1)

Pořadí:

  1. Rakousko
  2. Belgie
  3. Německo
  4. Polsko
  5. Česká republika
  6. Rusko
  7. Švýcarsko
  8. Dánsko