Osm hráčů a hráček z Plzně hrálo v reprezentaci do 18 let ve Vídni

V pátek 11.5. se oba týmy společně vydaly na přípravu na stadion v Práteru, kde odehrály každý tři zápasy. Chlapci v prvním zápase nestačili na soupeře a i přes příznivý výsledek o poločase nakonec prohráli 2:3. Branky vstřelil Jiří Kulička a Štěpán Lalík. Ani druhý zápas nedopadl pro český výběr dobře, opět prohráli o jeden gól 1:2 a jediný český úspěch zaznamenal Štěpán Klaban. Těsného výsledku se držely oba týmy i do třetice. Bohužel opět bylo větší štěstí na straně Rakouska, 2:3. Gól dal Tomáš Vodenka a druhou branku si připsal Jiří Kulička. 

Dívky v úvodním pátečním zápase remizovaly 3:3. Trefily se Lucie Duchková, Lucie Dolívková a konečnou remízu vybojovala Tereza Holubcová. Druhý zápas začal lépe pro české barvy, do vedení poslala tým Lucie Duchková. Od té doby se hrálo nahoru dolů a diváci viděli plno neproměněných šancí. Ke konci zápasu jako by našim svěřenkyním došly síly a dvakrát inkasovaly. Zápas skončil 1:2. Vítězství se dočkaly dívky až v posledním zápase. Ten začal nejprve velice opatrně a ani jeden tým se nedostával do větších šancí. Do vedení se dostalo Rakousko. Češky byly lepší a zasloužené vyrovnání zařídila Lucie Duchková po přihrávce Karolíny Hanzlové. Ta se později sama prosadila backhandem a dala gól na konečných 2:1. Na konci zápasu byla ještě příležitost zvýšit skóre, avšak roh gólem neskončil. 

Oba týmy mají za sebou již velkou část přípravy. Přes zimu trénovaly v Nymburku především atletiku a techniku. Proto byly tyto tři přípravné zápasy důležité pro návrat do velkého hokeje. Týmy zkoušely nové věci, sehrávaly se a kromě pozitivních věcí si ze zápasu odnesly také analýzu chyb, na jejichž odstraňování budou na dalších trénincích a kempech s trenéry pracovat“.

Foto:

Stojící zleva:

Adam Linhart, Lucie Dolívková, Marek Skála, Adéla Kožíšková a Dominik Bystřický

Sedící zleva:

Jakub Hofman, Lucie Duchková a Jakub Světlík

Foto: Tomáš Holek