Softbalisté Plzně makají na návratu do extraligy

Hroši Havlíčkův Brod : Slavia Plzeň 0 : 10
Druhý zápas pokračuje v podobném tempu jako první zápas. Slavie nastupuje na pálku a na první bod nečeká dlouho okamžitě stahuje prvního pálkaře Martina Krutiše. Do druhého zápasu nasazuje Slavie Martina Svobodu, který drží domácí a výbornou obranou zastavuje všechny pokusy Hrochů. Slavie postupně přidává v každé směně bod až do 4 směny kde se daří získat 2 body. Domácím se stále nedaří stáhnout jediného běžce nejdále se dostávají v 3 směně na 3 metu ale Slavia dobrou obranou nedovoluje tohoto běžce doběhnout. Stav po 4 směně je 0:5. Ve 4 směně Slavie zavírá a 2 dlouhými odpaly a parádním během po metách získává další 4 body. V 5 směně se Slávii daří získat 1 doběh a Hroši nastupují do útoku v této směně s povinností získat aspoň 1 bod aby zápas neskončil předčasně rozdílem o 10 bodů. Ale na připraveného nadhazovače Martina Svobodu nemají a potřebný bod se Hrochům nedaří získat a zápas končí rozdílem po 5 směně 0:10 pro Slavii.

Locos Břeclav : Slavia Plzeň 12 : 1
Břeclav nastupuje do zápasu s Kubátem na nadhozu tento mladý a šikovný levoruký hráč drží od začátku zápasu Slavii a po 3 pálkařích jdou Locosna pálku. Již v první směně získávají mety a je vidět, že jim Plzeňský nadhoz Ondřej Kába vyhovuje. Dobře umístěnými odpaly získávají Locos v první směně 8 bodů. Slávii se na pálce vůbec nedaří a tak po 4 pálkařích jde opět Břeclavský tým na pálku. V 2 a 3 směně přidávají Locos po 2 bodech a tak na konci 3 směny je skóre 12:0. Až na začátku 5 směny Slavie stahuje první bod. Bohužel víc z tohoto zápasu nezískala a tak zápas končí na stavu 12:1 rozdílem v 5 směně.

Locos Břeclav : Slavia Plzeň 0 : 6
Druhý zápas je o něco příjemnější již v první směně Slavie stahuje první bod. Na Břeclavském nadhozu zůstává šikovný Kubát ale po prvním zápase si již Slavie zvykla na rychlost a mladého nadhazovače a trefuje dobré balony. Za Slavii nastupuje do druhého zápasu na nadhoz Martin Svoboda. Na tohoto zkušeného nadhazovače se ale už Locos nechytají a tak směny v obraně jsou relativně rychlé. Slavia v následující 2 směnách stahuje po 2 bodech a stav na konci 3 směny je 0:5. Na začátku 5 směny se daří Plzni stáhnout ještě 1 bod. Hráči Locos se po celý zápas nedokázali srovnat s Plzeňským nadhozem, a tak se po celý se na pálce střídají hráči maximálně po 4 pálkařích. Odveta se Plzni povedla a zápas končí po 7 směně se skóre 0:6 pro Plzeň.

Zdroj - Slavia VŠ Plzeň Softball