Týden od šestnáctého do dvaadvacátého července je ve znamení ME juniorů a juniorek do 21 let v olympijském pozemním hokeji. Pětice litických – Lukáš Benda, Adam Uhlíř, Jaroslav Kasl, Václav Kozák a Ondřej Sochor doplněná boleveckým duem Čeněk Zuna a Denis Tomeš hraje svůj turnaj  EuroHockey Junior Championship II. v ruském Petrohradě. Mají ve čtyřčlenné skupině soupeře z Turecka, Francie a Ukrajiny. V tomto druhém sledu evropských turnajů (týmy na 9.-16. pozici v Evropě) postupují vždy dva týmy ze skupiny do finálových bojů, další dva hrají ve skupině o udržení. Litická děvčata Adéla Kožíšková, Lucie Dolívková a Lucie Duchková mají zcela podobnou pozici v úrovni turnaje, jen s tím rozdílem, že jej hrají doma v Čechách v Hradci Králové.

České juniorky se potkají v základní skupině  s děvčaty z Turecka, Skotska a Ruska. Obě české výpravy mají jako základní cíl udržení této úrovně soutěže pro další generaci mladých pozemních hokejistů a hokejistek. Druhé divize evropských soutěží odpovídají sportovní úrovni současných českých týmů. Samozřejmě případný postup a nahlédnutí k osmičlenné evropské elitě je snem českých hráček i trenérů, nicméně při vyrovnanosti soupeřů se s tímto  nedá spekulovat. Litický Lukáš Benda, kapitán české jednadvacítky, podává svoje pocity před turnajem:“Do Ruska se hodně těším. Naše ambice jsou poměrně velké , vždyť je to pro mne a přes polovinu kluků poslední turnaj v této kategorii, který můžeme hrát. Kostra týmu čítající 7-8 hráčů hraje spolu od šestnácti let, trenéři jsou totožní, dá se tedy říci, že se známe téměř dokonale. Láká mne hned první turnaj s Turky, s kterými jsme naposledy prohráli a cítíme, že jim máme co vracet. Jistě zajímavá bude Francie, jejich mužský tým se řadí do první světové dvacítky, určitě nás čeká velká kvalita. A třetí do party Ukrajina, tu známe my litičtí z našeho jarního poháru, který jsme tam hráli. Takže budou běhat, běhat, běhat a my musíme hrát dopředu i dozadu moc chytře „.
Na druhou stranu elév týmu juniorek, teprve šestnáctiletá Lucie Dolívková, popisuje svoje očekávání: “ Čekám od turnaje spoustu zážitků, různé, nové soupeře a nás co by tým, který do každého zápasu jde na sto a více procent. Doufám ve výhodu v podobě domácího prostředí. My jsme již zvyklé na druh hradecké umělé trávy, očekáváme, že nás diváci podpoří a tak raději ani neplánujeme naše konečné umístění.“
Program turnaje juniorů v Petrohradě:
Neděle 16.7. Česká republika – Turecko
Pondělí 17.7. Česká republika – Francie
Středa 19.7. Česká republika – Ukrajina
Následují boje o umístění.
Program turnaje juniorek v Hradci Králové:
Neděle 16.7. Česká republika – Turecko
Úterý 18.7. Česká republika – Skotsko
Středa 19.7. Česká republika – Rusko
Následují boje o umístění.