Litice vyhrály v Bratislavě!!!! 🙂
Rača Bratislava – Plzeň Litice 3:4 (1:1). Branky: Koryťák 2, Uhlíř a Bárta.
Hráli: Vokurka,  Benda,  Koryťák,  Straka,  Kozák,  Kasl, Uhlíř,  L.Nocar, Čvančara, Kudlič,  Gerlický, Bárta, O.Sochor, Kordík, Matoušek a Hes.

Slovenský tým, který hraje od minulého ročníku českou nejvyšší soutěž a který letos zaznamenal jasný výkonnostní pokrok, potrápil plzeňského favorita.
Většinu zápasu vedl, z jednoduchých brejků si dokázal vytvořit zajímavé situace před litickou brankou a tím mu vůbec neusnadňoval cestu k potvrzení druhého místa v tabulce. Především houževnatost a agresivita hráčů Bratislavy činila hostům potíže a to byl také rozhodující důvod, proč si museli počkat na druhou část zápasu. Vyrovnat se s hrou soupeře a najít na ní zbraň.
A to byly trestné rohy. Svůj pomalu se zvyšující tlak na domácí branku přetavili plzeňští borci v sérii trestných rohů, což se v pozemním hokeji  považuje málem za poloviční gól. Zde byl dominantní osobou litický kapitán Jakub Koryťák. Ze tří gólů, které Litice vstřelili z trestných rohů, byl sám úspěšný dvakrát a k průběhu utkání dodává:“ Utkání začalo vyrovnaně, domácí nám po velmi sporně odpískaných trestných rozích vždy utekli ve skóre. Nejprve na 1:0, následně na 2:1. Naštěstí jsme vždy gólově odpověděli. Ke všemu rozhodčí vzápětí odpískal Bratislavě penaltu a my opět museli skóre dotahovat. Opravdu nás dnes zachránili naše rohy, před koncem jsme využili dva a otočili vývoj zápasu.“ Plzeňský tým si před reprezentační pauzou udržel druhé místo v tabulce a v sobotu 6.5. hraje v Praze s Bohemians Praha.