Muži extraliga
Plzeň Litice A –  Slavia Hradce Králové 4:1 (0:0)
branky: Koryťák,  Karnold, Gerlický a Bárta.
Nejtěžší sérii v podzimní části sezóny očekávalo litické áčko. Tři zápasy ve čtyřech dnech včetně jednoho dohrávaného, měly ukázat, zda má tým morální i herní sílu na obrácení vývoje tabulky skupiny. Komentář trenéra Michale Soukupa:
„V 1.poločase jsme měli mírnou převahu,  více hráli s míčem, ale šance jsme nevyužili.  Z ojedinělých  příležitostí  se neprosadili ani hosté.  Po bezbrankovém poločasu jsme ještě  zvýšili aktivitu a postupně si vypracovali čtyřgólový náskok.  Všechny branky jsme dosáhli ze hry. Hosté snížili z trestného rohu v poslední minutě“.
Foto z dílny Petra Růžka 🙂

Ženy extraliga
Plzeň Litice – Slavia Praha B    1:2 (1:2)
gól: Jelenová
Hrály: Tušlová, Doležalová, Křivanová, Wittmanová, Dolívková, Vyletová, Kožíšková, Duchková, Bendová, Hanzlíková, Průchová, Levá, Špinlerová, Tomanová, Jelenová.
 
Hodnocení trenére Lukáše Nocara: „Zápas pro nás začal velice dobře. Hned v první minutě sme se podruhé dostali do kruhu ,dokázali šanci využít a vstřelit první branku zápasu. V tu chvíli jsme ale přestali naprosto hrát. Jako kdyby byl konec zápasu a vstřelený gól nám stačil. V podstatě hned po rozehře soupeřek po gólu, převzaly otěže do svých rukou a začaly diktovat tempo hry. Tempo nebylo nijak velmi vysoké, nicméně jsme se nedokázali dostat do zápasu. Chyběla nám trpělivost a oproti soupeřkám i zkušenosti. Slavia B dokázala do poločasu skóre otočit na svoji strapu poměrem 1:2. Po změně stran jsme do zápasu přidali trochu v nasazení, vytvářeli jsme si šance, ale ke gólu to nevedlo. Soupeřky, když šlo do tuhého, se zatáhly do vlastní čtvrtiny a my se do kruhu nedokázali dostat, natož se tam prosadit. Bohužel pro nás hratelný soupeř nás přehrál zkušenostma a trpělivostí“.
 
Dorostenci 1.liga
 
HC Mnichovice – Plzeň Litice 3:1 (1:1)

 

Gól: Polívka
Hráli: Kilián Vít, Štál, Hes, Hofman, Tomášek, Bystřický, Kačírek, Homolka, Kilián Vojtěch, Linhart, Dušek, Beran, Polívka, Špilar, Sochor

Komentář T.Levý:

 
„Naše první nebo druhá akce skončila gólem. Ondra Sochor zatáhl míček po levé straně, centr a Filip Polívka, asi ani sám neví jak, jej tečoval do branky. Hrát v devíti na celé hřiště je zvláštní. Nám to trvalo celou první půli, jak se k tomu postavit. Jestli na tři beky, na čtyři, jak být vysunutí, kde začít bránit. Mnichovice nás i díky tomu v druhé části první půle celkem tlačili. Ale, v bráně byl Vítek Kilián. Třetí čtvrtina, to byl náš koncert. Přechod na tři beky, posílení středu zálohy, hledání druhé vlny útočníky a už se začaly dít věci před domácí brankou. Zde jsme měli dát góly a vyhráli bychom. Poslední dějství. Do branky šel Honza Štál. Každý brankář potřebuje chytat a na střídačce se nikdo nic nenaučí. Smolný gól nás dostal do kolen. Vkládala se nervozita, zmar. Škoda, ještě se to dalo napravit. Ale trefovali jsme hlavně bočnice jejich branky. Přesto kluci ukázali, že i do těžkých utkání máme potenciál „. 
Statistika:
Pobyty v kruhu – Litice 14, Mnichovice 12
Střely na branku – Litice 12, Mnichovice 9
Trestné rohy – Litice 1, Mnichovice 1

 

Dorostenci 2017/18 Z V R P + B
1. Mnichovice 3 3 0 0 17 6 9
2. Litice 4 2 1 1 12 5 7
3. Rakovník 4 1 0 3 8 19 3
4. Slavia 2 0 1 1 5 8 1
5. President 1 0 0 1 2 5 0

 

Sobota, neděle 30.9.,1.10.

Muži extraliga

HC 1972 Rakovník- Plzeň Litice A 2:5 (1:2)
Branky: Nicklas 3, Bárta a Karnold.
Komentuje Michal Soukup:“ První poločas byl v naší režii.  Dobře jsme kombinovali, měli převahu a vytvářeli si šance.  Jako první se v zápase, ale prosadil domácí  tym trestného rohu. Obrat zařídil do poločasu Reinhard Nicklas dvěma góly – pohotová střela a teč centru. I ve druhém poločase jsme pokračovali v dobrém výkonu. Nejprve se prosadil Bárta další tečí a pak dovršil hattrick Nicklas střelou z trestného rohu. Soupeř začal hrát s velkým rizikem.  Podařilo se mu snížit pěknou střelou z trestného rohu. Svou následnou aktivitou si vynutil převahu. Vytvořil si několik dobrých příležitostí, ale ani z jasných pozic již neskóroval. V poslední  minutě náš výsledek ještě vylepšil Matěj Karnold“.
Plzeň Litice A – Šenkvice (Slovensko)  3:2 (1:1). Branky: Nicklas 2, Koryťák
 
Opět Michal Soukup:“ Tak to zápas byl boj od začátku do konce.  Na týmu již  byla patrná únava z náročného týdne. Přes to jsme byli aktivní, agresivního soupeře  jsme dostávali pod tlak, měli šance,  ale bez gólového zakončení.  Soupeř  hru postupně  vyrovnal. V polovině  poločasu  se po rychlém  protiútoku prosadili hosté.  Po několika  minutách  vyrovnal Koryťák z trestného rohu. Boj pokračoval i ve 2.poločasu. Nicklasovou střelou z úhlu jsme se ujali vedení 2:1. Měli jsme dál mírnou převahu.  Přesto se hosté dostali k několika příležitostem, jejich dravost a přímočarost nám dělala problémy. Naštěstí jsme pět minut před koncem proměnili trestný roh a utkání dovedli k vítězství.  To neohrozila ani branka soupeře z dohrávaného trestného rohu.
Konečně jsme začali hrát.  Po nevýrazném vstupu do soutěže  jsme byli ve všech zápasech v tomto týdnu aktivní.  Hráči zvýšili své nasazení a chuť do hry. Snad budeme takto pokračovat i dále“.
Hráli: Jurek (Hradec), 2x Nečas (Rakovník +Šenkvice) . Benda, Čech,  Kozák,  Nocar, Hes (2x Rakovník +Šenkvice), Koryťák, Uhlíř,  Čvančara, Matoušek,  Gerlický,  Nicklas, Bárta,  Karnold,  Kordík a Sochor  (2x Rakovník +Šenkvice).

HC Rača Bratislava (Slovensko) – TJ Plzeň Litice „B“ 1:2(0:0) 

Góly hostí : Hofman J. 2x

Komentář hrajícího kouče Jana Dolejše:
„S několika omluvenkami a pouze jedním střídajícím hráčem jsme s chmurnými myšlenkami a nevelkými nadějemi odjížděli v sobotu ráno na Slovensko. Po náročné, sedmi hodinové cestě jsme konečně dorazili. Za krásného, slunečného počasí se na nás soupeř vrhnul a mohutnými útočnými akcemi nás zatlačil do hluboké defenzívy. Brankář Vokurka, ale několikrát náš tým podržel a po deseti minutách soupeřův tlak opadl. I my jsme si vypracovali pár šancí především z rychlých brejků, ale do kabin se šlo za stavu 0:0. Ovšem hned po 30-ti vteřinách druhé půle soupeř skóroval po tlačenici před bránou. Hra se vyrovnala a my se čím dál víc osmělovali k útočným akcím. Z brejku šťastně vyrovnal dorostenec Hofman a obrat zařídil stejný střelec deset minut před koncem opět z rychlého, povedeného brejku. Soupeř pak vrhnul všechny síly do útoku,ale naší zkušenou obranu, vedenou skvělým Vokurkou, již nepřekonali.
Pochvalu tentokrát zaslouží mladík Hofman, brankář Vokurka a celá obrana. Rovněž chci poděkovat řidičům – hráčům,kteří si tento výlet opravdu užili“.

Sestava : Vokurka,Strejc,Brada,Hofrichter,Kudlič,Vychron,Dolejš,Bystřický,Heger,Sochor,Polívka,Hofman.

Skupina B:

Extraliga muži B 2017/18 Z V R P + B
1. Litice 5 3 1 1 17 11 10
2. Hradec 4 2 1 1 14 13 7
3. Rakovník 3 2 0 1 18 8 6
4. Hostivař 4 2 0 2 18 10 6
5. Bolevec 4 1 0 3 10 31 3
6. Šenkvice 4 0 2 2 13 17 2

Skupina A:

1. Slavia Praha 3 3 0 0 27:3 9
2. Bohemians 4 3 0 1 12:10 9
3. Plzeň Litice B 4 2 0 2 11:23 6
4. Praga 3 1 0 2 6:7 3
5. President 4 1 0 3 4:14 3
6. Rača 2 0 0 2 2:5 0
Z V R P G B

Ženy extraliga

HC Slavia Hradec Králové – TJ Plzeň-Litice 4:0 (2:0) 

hrály: v bráně Wittmannová, dále V.Doležalová, Dolívková, Duchková,
Hanzlíková, Keberdlová, Kožíšková, Levá, Šmídová, Špinlerová,
Tomanová, Tušlová a Vyletová

Hodnotí trenér Richard Doležal: „Hned od začátku zápasu se na nás soupeřky vysunuly, nám dělalo velké
problémy zpracovat a odehrát míček, který na hradecké trávě velmi
snadno odskakuje. V prvním poločasu se nám ještě podařilo několikrát
probojovat do střeleckého kruhu a ohrozit branku soupeřek, ale
překonat reprezentační brankářku jsme nedokázaly. Druhá polovina byla
už jen výhradně v režii hradeckých děvčat. My jsme sice naplno
bojovaly až do úplného závěru, ale bez výraznějšího úspěchu“.

Extraliga ženy 2017/18 Z V R P + B
1. Slavia  4 3 1 0 19 4 10
2. Slavia B  5 3 1 1 15 8 10
3. Rakovník  3 2 1 0 12 3 7
4. Hradec  3 2 1 0 8 3 7
5. Hostivař  3 2 0 1 9 10 6
6. Praga  4 2 0 2 8 15 6
7. Bohemians  5 1 0 4 7 18 3
8. Mnichovice  3 0 0 3 4 12 0
9. Litice  4 0 0 4 4 13 0

 

Starší žákyně 1.liga

Slavia Praha – Plzeň Litice 8:0 (2:0) 

Hrály : Linková, Lhotáková, Sýkorová, Nocarová, Klementová, Bystřická, Augustinová, Veselá, Rutová, Průchová a Bendová

„Holky oslabené o hráčky, které pomáhaly ženám v Hradci nastoupily nebojácně proti starším Slávistkám. V první polovině holky držely krok a podařilo se nám vytvořit i několik rohů. Bohužel gólově se začly prosazovat slávistky. Poločas skončil 2:0. Ve druhé půli tlak slávistek sílil a našim devčatům docházely síly. Výsledek 8:0 je krutý, ale holky zaslouží pochvalu za bojovnost“, hodnotil trenér Václav Nocar.

Starší žáci 1.liga

Bohemians Praha – Plzeň Litice 9:2 (3:2) 

Góly: Kačírek, Šimek

Sestava:
Bílek, Levý, Šesták, Valenta D.,Beran, Dudák, Kačírek, Batík, Homolka, Barcal, Šimek, Malát, Svoboda, Hudec
Komentář trenéra Jaroslava Vrkoče:
„Kluci v prvním poločase odehráli zatím nejlepší úsek hry v letošní sezony. Ve druhém se projevil věkový rozdíl v náš neprospěch. Ale musím kluky pochválit za snahu a předvedenou hru“.