Žongléros Ansámbl z. s. působí v Plzni již od roku 2011. Samotná myšlenka vzniku novo cirkusové skupiny však sahá až do roku 2004. Za dobu její existence vznikla řada novocirkusových vystoupení a představení. V současné době Žongléros Ansámbl vystupuje po celé České republice i v zahraničí.

Pravidelně také pořádá festival nového cirkusu Žonglobalizaci. První festival proběhl v centru města Plzně v roce 2011 a postupně se přesunul z centra směrem do „zelenější“ části města – Borského parku. Žonglobalizace nabízí návštěvníkům zážitek nového cirkusu na vlastní kůži. Během celého odpoledne probíhá mnoho pohybových workshopů, jako například vzdušná akrobacie na šálách, žonglování, jízda na jednokolých nebo párová akrobacie. Vše pod dohledem zkušených lektorů z řad Žongléros Ansámbl a externích lektorů z Čech i zahraničí. Celý den je zakončen galapředstavením a již tradiční fireshow a firejamem.

Dvakrát ročně se Plzeňané mohou také těšit na Cirkus do gala, komornější akci v alternativních kulturních prostorách bývalé železniční stanice Moving station.

Od roku 2013 se spolek zabývá i vzdělávacími aktivitami. Organizuje dlouhodobé kurzy, akce, srazy a workshopy zaměřené na nový cirkus.
I proto vznikla potřeba po trvalém zastřešujícím prostoru. Na začátku roku 2014 bylo založeno středisko pro nový cirkus v Plzni – Cirkulárium. To poskytuje dvě tělocvičny s vybavením na vzdušnou akrobacii, žonglování, cyrwheel, balanční kouli, hooping a mnohé další. Dvakrát ročně zde startují pravidelné kurzy, které během roku doplňují intenzivní semináře s mimoplzeňskými lektory.

Další sférou, kterou se tento spolek zabývá, je sociální cirkus. Dlouhodobě spolupracuje s Psychiatrickou léčebnou v Dobřanech a příležitostně s regionální pobočkou Člověka v tísni. Zároveň v prostorech Cirkulária zajišťuje volnočasové aktivity pro děti z vyloučených lokalit.