Akademici si smlsli na loňském finalistovi!

Akademici byli v první části aktivnější, ale dlouho se nedokázali prosadit. Oba týmy nevyužily dvě přesilovky, úvodní branka však nakonec přišla v samotném závěru třetiny. Třináct sekund před sirénou se před brankou nejlépe zorientoval Lukáš Šíma a došťoural puk do sítě.

Na dobrou první část navázali Západočeši i následně. Herně sice Pressburg hru vyrovnal, ale dále se trefovali jen domácí, po Šímově asistenci pálil přesně Jan Baxa. Následně Akademici využili přesilovku a už to bylo 3:0, Matěj Polata zaznamenal přesnou ránu od modré čáry. Hned o 46 sekund později se modrobílí ještě více přiblížili ke třem bodům, tentokrát se trefil bek Jakub Pokorný.

Diplomaté už nedokázali ve třetí části duel zdramatizovat, naopak ještě jednou inkasovali. Tomáš Ceperko mohl být spokojený s přesilovkami, jelikož další početní výhodu přetavil v gól Václav Polívka. Akademici tak slaví velmi cenné tři body do vyrovnané tabulky.

 

Akademici Plzeň – Diplomats Pressburg 5:0

Branky a nahrávky: 20. Šíma (Beer, Baxa), 23. Baxa (Šíma), 37. Polata (Baxa, Kubík), 38. Pokorný (Polívka), 55. Polívka (Baxa, Blumentrit).

Střely na branku: 41:31 (16:6, 12:13, 13:12)

Vyloučení: 4:7

Využití: 2:0

 

Zdroj: www.akademiciplzen.com