O NÁS

Spolek Plzeň pro sport z.s. se aktivně věnuje všem aktivitám vedoucím k rozvoji sportu v plzeňském regionu!

Sport a celkově sportovní aktivity hrají významnou roli při rozvoji osobnosti, sociálního vědomí a morálních vlastností. Cílem naší organizace je pomocí sportu najít efektivnější způsob prevence drogové závislosti, obezity, alkoholismu mladistvých, kriminality a dalších negativních sociálních jevů.

Důležitým faktorem pro takto nastavený cíl je získávání mladých lidí a dětí pro sport, nikoliv však jednorázovými kampaněmi, ale systémovou podporou pravidelné sportovní činnosti.

Našim cílem je vytvořit vlastní koncepci, která by měla být respektována při tvorbě a schvalování zásad podpory sportu v Plzni, v návaznosti na nové zákony o Národním programu rozvoje sportu pro všechny v ČR. A o její podpoře, zejména pak:

  1. rozvoj sportu pro všechny a přípravu sportovních talentů
  2. zajistit podporu při výstavbě a rekonstrukcích sportovních zařízení
  3. zabezpečit finanční podporu sportu z rozpočtů měst, kraje a MŠMT

 

Radek Mráz

Radek Mráz

Narozen: 1983
Povolání: manager
Nej. sporty: fotbal, golf, teď už i natáčení
Funkce ve spolku: předseda
Michael Sinkule

Michael Sinkule

Produkční, kameraman, příprava videí Michal se věnuje zejména futsalu, který je jeho "láskou". Jeho hlavní náplní je produkční činnost a natáčení videí pro sportovní kluby.
Pavlínka Kyrianová

Pavlínka Kyrianová

Studentka, aktivně se věnuji sportovní kynologii (3. místo na MČRM stopařů 2015), street workoutu a sportovnímu lezení. Ráda bych se stala sportovním psychologem. Řídím se tím, že pohyb je život.
Josef Častoral

Josef Častoral

Narozen: 1986 Povolání: podnikatel Nej. sporty: fotbal, squash, golf Funkce ve spolku: předseda spolku - financování, dotační servis

 

Právní servis

Zajišťujeme právní servis v oblasti sportu resp. činnosti sportovních klubů. Právní servis spočívá především v oblastech občanského, obchodního a pracovního práva. Konkrétně pomoc při přípravě základních smluv nebo smluv z pracovněpravních vztahů. Právní pomoc při výkladu sportovních pravidel a nařízení, zajištění respektování základních lidských práv při činnosti klubů a také zajištění vztahu sportovec - klub.

Dotační servis

Nedostatek finančních prostředků je často důvodem, proč některé užitečné a společensky prospěšné projekty zůstávají mezi neuskutečněnými. Na velké množství sportovních aktivit, které jsou v České republice uskutečňovány, lze získat finanční podporu z různých veřejných rozpočtů. Pořádáte víkendový turnaj, chcete stavět víceúčelové hřiště nebo jen koupit nové dresy pro váš sportovní tým? Nejen na tyto věci lze získat podporu ze strany státu. Každoročně jsou vypisovány dotační programy, ze kterých lze čerpat finanční podporu. Tyto dotační programy vypisují především ministerstva (zejména Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy), kraje, mikroregiony, města, městské obvody a samozřejmě také Evropská unie; lze také využít tzv. Norských fondů. Jste zmateni ze všech institucí, ze kterých lze získat finanční podporu nebo z jejich dlouhých a nekonečných formulářů, které je nutné vyplňovat? My Vám s tímto pomůžeme, dotační servis je především pomoc s vyplněním žádostí o podporu z dotačních programů. Dále Vám můžeme pomoct při formulaci žádostí, neboť správně naformulovaná žádost je velmi důležitou součástí úspěšného projektu a výrazně zvyšuje šanci na získání finanční podpory.

Pořádání akcí

Pořádání akce nezačíná počátkem konání akce, ale mnohem dříve. Propagace akce, zajištění místa pro její pořádání, pomoc při získávání potřebných povolení, kompletní servis v oblasti pořadatelských služeb. Se vším výše uvedeným Vám můžeme pomoct! Pořadatelské služby nejsou jen pořadatelská služba, která dohlédne na hladký průběh akce, ale také zajištění rozhodčích, zapisovatelů a dalších činovníků pro sportovní utkání.