NOVINKY

Petr Kodýtek a Jan Eberle prodloužili smlouvy

Své působení na západě Čech se rozhodli prodloužit útočníci Petr Kodýtek a Jan Eberle.

Prvně jmenovaný je plzeňským odchovancem, ve svých dvaceti letech se letos naplno usadil v kádru A-týmu. Odehrál třiatřicet utkání, dvakrát se gólově prosadil a přidal šest asistencí. Ve statistice +/- je na +4. Do tuzemské nejvyšší soutěže nicméně naskočil již před dvěma lety, a to včetně duelů play-off. Celkem tak odehrál již 92 střetnutí s bilancí 8+12. Navíc ve 111 utkáních reprezentoval Českou republiku napříč všemi mládežnickými kategoriemi a zaznamenal 44 bodů.


Jan Eberle přišel do Plzně z Olomouce před letošní sezónou. Kladenský rodák a odchovanec působil na Hané tři sezóny, bodově byla nejúspěšnější právě ta poslední, kdy v padesáti utkáních vsítil devět branek a přidal osmnáct asistencí. Vyzkoušel si také angažmá v Litvínově, v Českých Budějovicích, v Písku či v Ústí nad Labem. Zkušenosti devětadvacetiletý bojovník nabral také v severoamerické WHL v dresu Seattlu nebo na mistrovství světa dvacítek. V dresu se lvíčkem na hrudi nastupoval pravidelně již od sedmnáctek. Aktuálně má v modrobílém dresu bilanci 9+7. Produktivnější jsou pouze Petr Straka, Denis Kindl, Vojtěch Němec a Milan Gulaš.


„Oba dva spolu s Petrem Strakou tvoří lajnu, která si dlouhodobě drží vysoký standard. Proto jsme rádi, že se nám podařilo s nimi prodloužit kontrakty," popisuje Tomáš Vlasák, sportovní manažer klubu.

Lukáš Kaňák prodloužil v Plzni smlouvu

HC Škoda Plzeň si na další dva roky pojistil služby obránce Lukáše Kaňáka. Jednadvacetiletý tvořivý bek se pevně usadil v obranných řadách Západočechů a letos odehrál již 29 extraligových duelů. V nich zaznamenal jednu branku a sedm asistencí. Dalších šest bodů pak přidal v Lize mistrů.

Pokračovat ve čtení

Deset Plzeňáků na mezinárodním turnaji ve Vídni

Celá desítka hráčů a hráček z Plzně se zúčastnila prestižního mezinárodního turnaje v halovém pozemním hokeji ve Vídni na přípravných zápasech juniorských reprezentací.

Pokračovat ve čtení

Sedmáci ve velkém stylu opanovali turnaj ve švýcarském Klotenu!

Plzeň - Mladí indiáni se, stejně jako v přípravě před sezónou, vydali do Švýcarska na zkušenou. A vedli si skvěle! 

Pokračovat ve čtení

Na modrobílé čeká odveta čtvrtfinále CHL, do Plzně dorazí Skellefteå!

Škodovka si z mrazivého Švédska přivezla do čtvrtfinálové odvety v Champions Hockey League – ve které zůstala stále neporažena – výsledek 3:3. V úterý přivítají indiáni svého soupeře Skellefteå AIK od 17:00 v Home Monitoring Aréně, kde na všechny zúčastněné bude čekat lítý boj o postup do semifinále Ligy mistrů!

Pokračovat ve čtení

Pozemní hokejisté Litic Muži A pokračují na vítězné vlně

Další dvojkolo nejvyšší halové soutěže přivedlo litický tým do haly v Kostelci na Černými lesy. Derby zvládl lépe zkušenější celek Litic a ten nakonec dovedl do vítězného konce i své druhé utkání proti favorizovaným Bohemians.
 

Škodovka se představí doma 11. prosince v Lize mistrů

Díky hladkému postupu přes osmifinálovou sérii s Bolzanem, kterou indiáni zvládli kumulovaným skóre 12:3, se probojovali do TOP 8 letošního ročníku Ligy mistrů. Ve čtvrtfinále se utkají se švédským týmem Skellefteå AIK, který postoupil po dramatické bitvě s norským Storhamarem (4:4 a 3:2)

Pokračovat ve čtení

Litice vyhrály Velkou cenu Plzně

Tradiční přípravný halový turnaj mužů pořádaný plzeňským klubem z Bolevce vyhrály tentokrát hráči litického A týmu. Bez klopýtnutí projely celým turnajem, když obdržely v pěti utkáních jen čtyři góly a naopak jich dvacet sedm vstřelily. Na druhém místě skončil tým z Rakovníka jen s jednou prohrou a třetí domácí bolevecké áčko, které dvakrát prohrálo.
 
 
Konečné pořadí:
1. Plzeň Litice A
2. HC 1972 Rakovník
3. HC 1970 Plzeň Bolevec A
4. President Praha
5. Plzeň Litice B
6. HC 1970 Plzeň Bolevec B

Litické ženy se v dalším kole nejvyšší soutěže utkaly s pražskou Slavii B

Litické ženy se v dalším kole nejvyšší soutěže utkaly s pražskou Slavii B. Průběh utkání komentuje jeden z dvojice  trenérů plzeňských žen  Petr Hošek: "Hned v úvodu zápasu jsme měly viditelnou převahu a  také jsme během prvních deseti minut skórovaly. Do statistik utkání se zapsaly obě dvě Lucky, tedy Duchková a Dolívková. V druhé patnácti minutovce se slávistické ženy dostaly více do hry, zatlačily nás do obrany. Také se jim podařilo vybojovat a proměnit penaltu a uzavřít tak poločas za stavu 2:1 pro Litice. V druhé polovině zápasu naše ženy opět převzaly kontrolu nad hrou a ovládly celé hřiště. Z nápaditých kombinací a díky rychlým protiútokům jsme vstřelily dalších pět gólů. Zde se výrazně projevila zkušenost naší Adély Jelenové. Její chladnokrevnost v koncovce je ukázková. Zápas zaslouženě skončil naší výhrou 7:1". K poslednímu utkání podzimu cestují plzeňské hračky na půdu Bohemians Praha. Případné vítězství je může posunout tabulkou blíže k finálové čtyřce.

Sestava: Keberdlová, Jelenová, Špinlerová, Tušlová, Vyletová, Průchová, Duchková, Dolívkivá, Kožíšková, Hanzlíková, Doležalová, Vodenková, Horálková, Wittmannová

Tabulka:
http://www.pozemnihokej.cz/extraliga-zeny-2018

Softbalisté Slávie VŠ vstoupili do semifinále výhrami

Slavia Plzeň                   x        Hladoví Hroši Sezimovo Ústí  6 : 3

Play off semifinále začíná Slavie na domácím hřišti s Hladovými Hrochy týmem, který po základní části skončil na prvním místě. S tímto soupeřem měla Slavie po celou sezonu trápení a bohužel se ani jednou tento tým nepodařilo porazit.

Nic méně toto je Play off a k těmto zápasům se přistupuje jinak. Domácí začínají v poli a jako nadhoz staví Martina Svobodu. Hrochům první pálkař trefuje balon a pálí do zadního pole.  Slavii to ale nerozhodí a během pár minut pole parádní hrou vytváří 3 auty a domácí jdou do útoku. Za Hrochy nastupuje na prkno Hudeček, který od prvního pálkaře nedělá domácím problémy. Hit za Hitem domácí obsazují mety a jako 5 pálkař Lukáš Juriga trefuje HomeRun a v první směně se Slavie dostává do vedení 4:0, po tomto odpalu hosté střídají nadhoz a prkno nastupuje Jan Čech. V druhé směně po pěkném startu Martina Krutiše, který při plném pálkařském stavu trefuje balon a posílá ho za plot. Tímto HomeRunem Slavie zvyšuje na 5:0. Hostům se daří až ve 3 směně obsadit metu a po drobné chybě na spojce stahuje první bod. Nic méně Slavie na tento bod odpovídá dalším single HomeRunem Michala Hudce, skóre po 3 směně je 6:1 pro Slavii. Hrochům se pak daří ještě ve 4 a 7 směně stáhnou vždy po jednom bodu. Domácím se už bohužel nepodařilo stáhnout do konce zápasu jediný bod a tak první vzájemné utkání končí se skóre 6:3 pro Slávii. Tedy stav série 1:0 pro Slávii.

 

Slavia Plzeň                   x        Hladoví Hroši Sezimovo Ústí  9 :8

 Do Nedělního zápasu bohužel nastupuje domácí tým oslaben o 2 hráče. Zapas opět zahajuje Martin Svoboda na nadhozu. Zápas začíná 2 Strike auty, bohužel pak přichází na pálku zkušení hráči a po 3 odpalech se hostů daří stáhnou 2 body. Domácím se bohužel až do 3 směny nedaří stáhnout jediný bod. Až v 3 směně kde s 2 auty začátek line up začíná obsazovat mety Michal Hudec 2 metovým odpalem stahuje prvního běžce a po nechytatelném nadhozu domácí srovnávají skóre na 2:2. Až v 5 směně hosté obsazují po dlouhém odpalu 2 metu a vzápětí přichází druhý odpal kterým hosté stahují 3 doběh v zápase. Domácí ale na tento doběh odpovídají. Na pálku přichází Martin Svoboda a odpalem na green obsazuje první metu, další pálkař je trefen nadhozem a rázem domácí mají 2 běžce na metách bez jediného autu. Na pálku nastupuje Lukáš Juriga který rovným odpalem na 7 stahu prvního běžce. Na pálku přichází Ondřej Kába, který druhý nadhoz posílá daleko do zadního pole a tím stahu oba běžce na metách a sám obsazuje 3 metu. Pokračuje Karel Malina, svým odpalem opět do zadního pole stahuje Ondru. Rázem je skóre 6:3. Hrochů se ale božel daří v 6 směně stáhnout 1 bod a 7 směně 2 body které byly na chyby domácích. Bohužel Slavie nedokázala v dohrávce zápasu bod tak zápas po 7 směně je 6:6 a pokračuje v prodloužení. V 8 směně se oboum týmů daří stáhnout běžce který vždy automaticky začíná na druhé metě. V 9 směně hosté ani domácí svou prací na pálce nestahují jediného běžce. Tím se skóre na začátku 10 směny 7:7. V 10 směně hosté po nechytatelném nadhozu stahují běžce a dostávají se do vedení. Konec útoku hostů si už Plzeňský nadhazovač pohlídal. Dohrávka 10 směny nezačala nijak skvěle. První pálkař po 3 strikách odchází na lavičku. Druhý pálkař Tomáš Prudil pálí balon na spojku, kde bohužel dochází k teči hráče z druhé mety a rázem mají domácí 2 auty a běžce pouze na první metě. Třetí pálkař Matěj Abraham trefuje balon mezi 3 metu a spojku a posouvá běžce až na 3 metu a sám obsazuje 2 metu. Na pálku přichází Martin Svoboda pálí balon a první metu, která tento balon nezpracovala a vyráží ho směrem na 2 metu, kde naštěstí v tento moment není žádný polař. Díky tomuto zaváhání oba běžci skórují a zápas těmito doběhy končí v 10 směně 9:8 pro domácí. Stav série 2:0 pro Slavii.

Mistry města Plzně MŠ v baseballu se stali Božkováčci!

Ve středu 13.6.18 pořádal sportovní klub Baseball Plzeň Mistrovství města Plzně mateřských škol v baseballu. Na hřišti v Českém údolí se sešly děti ve věku 5-7let a svedly nelítostné boje o titul Mistra. Náš klub, díky podpoře České baseballové asociace, poskytl těmto mateřským školám k využívání baseballovou sadu (stojánek, pálku a míček). Nejdříve zorganizoval ukázkové dopoledne a seznámil děti i paní učitelky s upravenými pravidly pro nejmenší věkové kategorie. A tak tito malí hráči nehráli na turnaji baseball poprvé, od dubna pilně trénovali a těšili se na souboj na velkém hřišti.

A na hře to bylo znát. Pětice šesti až devítičlenných týmů s velkým nadšením a zapálením bojovaly proti sobě a většina zápasů byla velmi vyrovnaná. Bojovalo se do poslední minuty a utkání Božkováčků (MŠ Božkov) s Indiány (22.MŠ) skončilo remízou i po extra směně. Po celou dobu turnaje měl každý tým k dispozici svého opravdového trenéra z řad našich hráčů nejstarší kategorie do 13 let. Ti se svého úkolu zhostili na výbornou, dětem se pilně věnovali, povzbuzovali své hráče k těm nejlepším výkonům. Vyzkoušeli si, jaké to je také z druhé strany, a že práce trenéra není jednoduchá. Děti bedlivě naslouchaly jejich radám a bylo vidět, že jsou pro ně hoši v červených dresech velkým příkladem.

Během turnaje si mohli děti ve volných chvílích vyzkoušet i hod na cíl, nechat si změřit rychlost svého hodu i délku odpalu. Za své výkony byly odměněny drobnými cenami. Tyto disciplíny byly volně přístupné i pro rodiče a sourozence, kteří přišli své malé hráče povzbudit.

Titul Mistra nakonec získal tým Božkováčků z MŠ v Božkově, na druhém místě skončili Indiáni z 22. MŠ Z.Wintra na Borech a bronzové medaile si rozdělili v týmu Hrochů z 25.MŠ v Ruské ul. na Slovanech. Vyhráli ale vlastně všichni. Důležité bylo, že si turnaj opravdu užili, v každém týmu se vzájemně povzbuzovali a fandili si. Jejich nadšení a radost z této hry bylo odměnou všem organizátorům z klubu Baseball Plzeň i paním učitelkám z mateřských škol, které s dětmi na hřiště dorazili. Od svých rodičů sklidili všichni velký potlesk  a obdiv, jaké neuvěřitelné výkony děti předvedly. Druhý den děti ve školce svůj úspěch společně ještě oslavili vybojovaným dětským šampaňským.

Na závěr bych ráda pozvala všechny děti ve věku 4-8let, které baseball zaujal, na „Open trénink“, který se koná v pátek 14.9. a 21.9. od 15 do 17 hod na školním hřišti 21.ZŠ Slovanská alej 13. Sraz všech před hlavním vchodem. Přijďte si baseball také vyzkoušet, společně si zatrénujeme a užijeme si pěkné odpoledne. Těšíme se na vás.

 

Klára Němcová

Baseball Plzeň

www.plzen.probaseball.cz

Rozhovor s Lukášem Soukupem o TZM 2018

Rozhovor s Lukášem Soukupem, který je pořadatelem hokejbalového turnaje Zdeňka Mužíka. Tento čtvrtý ročník se uskuteční 14. a 15. července 2018 v Plzni a Stříbře.

Pokračovat ve čtení

Pavel Šour: Jsem připravený a odvetu vyhraji

Naše kamera vyrazila do Atom gymu za Pavlem Šourem, současným mistrem ČR v profesionálním boxu v těžké váze. V sobotu 23. června 2018 ho čeká v Karlových Varech odveta proti Václavu Pejsarovi. Plzeňáci proti sobě! Bude to boj o mistrovský pás... Jak se Pavel Šour připravuje a co vzkázal svému sokovi Václav Pejsar? Sleduj VIDEO.

Pokračovat ve čtení

Rozhovor s Honzou Pinkavou

Do našeho studia přišel na rozhovor Jan Pinkava. Ten založil minulý rok v Plzni ligu malého fotbalu. Nyní skončila druhá sezóna. Co nám o malém fotbale řekl? Podívej se na VIDEO.

Pokračovat ve čtení

VIDEO: Rozhovor s Davidem Šádkem

V minulých dnech naše kamera vyrazila na hřiště do Luční ulice. Rozhovor s námi udělal David Šádek, který je jeden z trenérů dětí. Co nám řekl o týmu FC Viktoria Plzeň U7 - ročník 2011.

Pokračovat ve čtení

Softbalisté Plzně makají na návratu do extraligy

Výlet na Moravu se softbalistům z Plzně povedl - tři vyhrané zápasy a získání důležitých bodů do tabulky.

Hroši Havlíčkův Brod : Slavia Plzeň 4 : 16
Od začátku zápasu jde Slavia do vedení , první 2 pálkaři pálí do zadního pole. Dvěma doběhy se směna otáčí a Slavia jde do obrany. Na nadhozu začíná Ondřej Kába. Od začátku zápasu je vidět připravenost týmu rychlými 3 auty směna končí a Slavia jde opět na pálku. Útok nepolevuje a i v této směně stahujeme další 2 body. V druhé směně jdou Hroši do útoku. Po 4 dobře umístěných odpalech stahují Hroši 3 body a Slavii se daří ukončit směnu s plně obsazenýma polem. Stav po druhé směně je 3:4. V útočném tempu Slavie pokračuje v 3 směně přidává 7 bodů ve 4 směně 2 body a v 5 směně 3 body. Skvělou prací na Ondřeje Káby na nadhozu a bezchybnou obranou Hroši stahují jeden bod až v 5 směně a zápas končí rozdílem po 5 směně 4:16 pro Slavii.

Pokračovat ve čtení

GDPR pro sportovní organizace

Od 25.5.2018 začne platit nová právní úprava nakládání s osobními údaji. V první fázi se bude jednat o „Souhlas se zpracováním osobních údajů“, který si můžete stáhnout, resp. si můžete stáhnout jako obrázek z našeho webu. Další informace jsou uvedeny níže ze stránek ČUSu

Pokračovat ve čtení

Osm hráčů a hráček z Plzně hrálo v reprezentaci do 18 let ve Vídni

Sedm hráčů Litic ve výběrech do 18 let děvčat a kluků (Skála, Bystřický, Hofman, Linhart, Duchková, Kožíšková a Dolívková) a jeden hráč Bolevce (Světlík) sehrálo ve vídeňském Prátru sérii přátelských utkání se stejně starými týmy z Rakouska. Střelecky se zaskvěla Lucie Duchková, která vstřelila tři branky. Manažer týmu Tomáš Holek hodnotí:

“ Chlapci se připravují na Mistrovství Evropy B divize, které odehrají v létě v Cardiffu. Dívky čeká ten samý turnaj na domácí půdě v Rakovníku.

Pokračovat ve čtení

Litický A tým mužů hrál přípravně v Norimberku

Poslední přípravné zápasy před prvním kolem jarní části soutěže odehrálo litické áčko na oblíbeném hřišti u norimberského letiště. Přes jedinou výhru ze čtyř zápasů byl trenér týmu Michal Soukup s přípravou spokojen. Byla určitě důležitá pro finálové boje v české soutěži a zároveň pro evropský pohár, který Litice čeká v polovině května ve švýcarské Ženevě. k jednotlivým zápasům Michal Soukup připojil svůj komentář.

Pokračovat ve čtení

Kurz MUSIC DANCE pro děti 6-10 let se rozběhne ve Wolverine Gym Plzeň

Taneční hodina je zaměřená na rozvoj pohybových dovedností dětí, rozvoj vnímání hudby ve spojení s pohybem, rytmus, zlepšování koordinace pohybů a celkové kondice.

Pokračovat ve čtení

  • 1
  • 2