NOVINKY

Litice slaví titul!

Finále extraligy v pozemním hokeji lépe zvládli domácí Litice 

Plzeň Litice - Bohemians Praha 2:1 (0:0)
1:1 po základní hrací době, vítězství na nájezdy

Gól: Nicklas, rozhodující v nájezdech Lukáš Nocar

Hráli: Nečas, Čech, Benda, Hes, Hofman, Koryťák, Uhlíř, Čvančara, Nocar, Matoušek, Nicklas, Sochor, Gerlický, Bárta a Kasl

Diváci: 350

Komentář: 
Dlouho očekávaný duel, kdy se plzeňský tým opět po devíti letech popere o to nejcennější. Vítěz základní části, po zvládnutém semifinále s Rakovníkem, vstoupil do neznámých vod. Finále bylo v posledních letech pro litický tým věc zapovězená.
A Bohemians, loňský mistr, byl v úvodní polovině duelu lepším týmem. Nikoliv šancemi, těch bylo na obou stranách poskrovnu, ale držením míčku a kontrolou hry ano. Domácí hledali svoji tvář, okamžik finále je evidentně zaskočil. Druhá půle už přinesla zajímavější dění. Žlutomodří našli lepší recept na obranu pražanů, přesto hosté dali z trestného rohu gól a na umělé trávě v Liticích se začalo odehrávat drama. Plzeňský tým pomalu tlačil svého soupeře před jeho branku a přibývali zajímavé situace ze strany Litic. Ale jeden protiútok hostů mohl vše rozhodnout. Penalta po propadu obrany Litic mohla vše vyřešit. Nevyřešila. Domácí gólman Tomáš Nečas, pozdější hrdina utkání ji zneškodnil. Blížil se však konec napínavého duelu a plzeňský celek stále skórovat nedokázal. Stáhnutí brankáře, risk se čtyřmi útočníky vyšel. Pět minut před koncem litický sniper Nicklas tečí srovnal. To rozpoutalo obrovskou euforii v hledišti. 
O osudu duelu nakonec museli rozhodnout nájezdy. Příznivý vývoj pro plzeňský tým zvrátil Ondřej Vudmaska z Bohemky, který proměnil pátý a následně i šestý, již k.o. nájezd a Bohemians se stávali favoritem těchto individuálních dovedností. Vše obrátil kapitán Adam Uhlíř. Proměnil s dávkou chtění svůj nájezd a srovnal stav, brankář Tomáš Nečas chytil následující nájezd Bohemians a litický Lukáš Nocar chladnokrevně otevřel domácí radost.
Trenér Litic Tomáš Levý dodává:" Říci, že jsme si titul zasloužili po vítězství v základní části je snadné. Ale ten vývoj, příběh dnešního dne, to bylo to nejvíc, co jsem kdy v hokeji zažil. Moc klukům děkuji za tento zážitek".

 

Fotografie: Petr Růžek 

Fotbalový benefiční turnaj na podporu sdružení ProCit

18.5.2019 se uskuteční fotbalový benefiční turnaj mladších přípravek na podporu sdružení ProCit 

Pokračovat ve čtení

Litické áčko míří do finálové skupiny

Dvojkolem začalo jaro pro oba litické mužské týmy. Naopak ženy odehrály jen jedno utkání, a to s mistrovskou Slavií Praha. A tým si poradil s oběma dalšími aspiranty na postup do finálové skupiny a s přehledem vede skupinu B, B tým s prohrou a těsnou výhrou pomalu míří do části tabulky hrající o záchranu. Do konce základní části zbývají dvě utkání. Ženy odehrály těžký zápas, ve kterém ukázaly svoji stoupající výkonnost. Cíl první čtyřky a následného Final four, které se bude hrát první víkend v červnu právě v Plzni je zatím velmi vzdálený, nicméně do konce základní části je ještě poměrně daleko. Ženy mají před sebou ještě sedm utkání, jsou v základní polovině soutěže.

Pokračovat ve čtení

Litické dorostenky jsou nejlepší v republice

Poslední dvojkolo halové soutěže dorostenek sehrála plzeňská děvčata s obrovskou vůlí. Zápas s pražskou Slávií rozhodoval o prvním titulu v historii plzeňského klubu v této kategorii a děvčata jej zvládla na výbornou. Celý tým vedený především triem Kožíšková, Duchková a Dolívková, které již mají na svých hokejkách zkušenosti i z mezinárodních utkání, dokázal táhnout za jeden provaz, podporovaný mladou, ale již zkušenou trenérkou Kamilou Doležalovou. Ta dokázala namíchat zkušenost s nadšeným mládím, o čemž svědčí například dva góly ve vele těžkém utkání se Slávií z hokejky mladičké Lhotákové.
 
Plzeň Litice - Slavia Praha 3:2 (1:0)
Góly: Lhotáková 2, Duchková 1

Plzeň Litice - HC 1972 Rakovník 8:0 (6:0)
Góly: Dolívková 3, Duchková 2, Pospíšilová, Cislerová a Průchová 1
Hrály oba zápasy: Bystřická, Cislerová, Dolívková, Duchková, Kožíšková, Kudrnová, Lhotáková, Pospíšilová, Průchová
 
Komentář k oběma utkáním od trenérky Kamily Doležalové:
"V prvním zápase se děvčata utkala se Slávií. První poločas zápasu byl opravdu vyrovnaný, oba týmy do hry daly naprosto všechno. I tak se nám podařilo vstřelit branku a první poločas skončil 1:0. V druhém poločase Slávistky vyrovnaly, na což jsme ihned odpověděly gólem, který však byl následován další brankou soupeřek. Holky se ale  dokázaly  zvednout a vstřelit  ještě jednu branku a toto skóre udržely i přes to, že Slávistky přešly do hry v šesti. Vyhrály jsme a už jsem věděly, že je titul náš".

"Utkání s Rakovníkem jsme začaly slibně a logicky celkem uvolněně. Hned v první minutě jsme vstřelily gól a poté následně skóre navyšovaly. Rakovník se nás snažil gólově dohnat, bohužel pro ně bez úspěchu. My jsme se tlačily před jejich branku, nenechaly jim vydechnout. A postupně jsme si začaly celý duel víc a víc užívat".

Celkové zhodnocení sezóny očima trenérky:
"Uplynulá sezóna byla pro nás asi jedna z nejlepších, co jsem zažila. Hned od začátku jsme si vytvořily náskok v hodnocení a v průběhu sezóny se stále držely na čele tabulky. Díky tomu, že jsme během celé halové soutěže prohrály jen jeden zápas a jeden zápas remizovaly, vybojovali jsme titul mistryň ČR. Obrovská pochvala patří všem holkám, které bojovaly do konce sil a nepřestávaly věřit, že to dokážeme. Zápas od zápasu se zlepšovaly a dokázaly nejen sobě, ale i všem ostatním, že jim titul patří právem.Byla jsem na ně pyšná"!

  Dorostenky 2018/19 Z V R P + - B
1. Litice 10 8 1 1 39 9 25
2. Slavia  10 6 3 1 31 14 21
3. Hostivař 10 5 3 2 35 19 18
4. Bohemians 10 3 0 7 17 38 9
5. Rakovník 10 2 1 7 18 34 7
6. Praga 10 1 2 7 16 42 5

Cirkusové kurzy v Plzni? S Žongléros určitě

Cirkusové kurzy pro děti i dospělé v centru nového cirkusu v Plzni v Cirkuláriu. U dětí zábavnou formou pohybových her zlepšíme koordinaci pohybů, naučíme se základy akrobacie a gymnastiky, párové akrobacie a lidských pyramid. Vyzkoušíme různé druhy žonglování – s míčky, diaboly, dále točení s talířem, točení s poi a tyčí a další techniky.

Pokračovat ve čtení

Vojtěch Němec prodloužil smlouvu na západě Čech

Kádr indiánů se rýsuje pro další sezónu do stále konkrétnějších obrysů. Již dříve bylo avizováno, že na západě Čech zůstávají rovněž Petr Straka, Michal Moravčík, Jan Eberle, Petr Kodýtek, Lukáš Kaňák, Matyáš Kantner a Jakub Pour.

Pokračovat ve čtení

BASEBALLISTÉ JSOU V PLNÉM PROUDU ZIMNÍ PŘÍPRAVY

Všech 6 dětských týmů se pilně připravuje na další sezónu. Nejmenší týmy U7, U8, U9 obsadily tělocvičny 21.ZŠ, starší děti U10,U11,U13 se střídají v halách na Borech, Lochotíně a Chodském náměstí. Oproti loňské zimní přípravě navýšili baseballisté zimní tréninky pro starší děti na dvojnásobek, novinkou je speciální pětihodinový trénink pálky pro všechny kategorie v tělocvičně 21.ZŠ. Každou sobotu dojíždí navíc 12 hráčů do Prahy do tréninkového centra, samozřejmě pokračují i tréninkové kempy naší západočeské akademie.

Hráči v zimních měsících nejen trénují, ale hrají i baseballové zápasy. Hlavně ti mladší jsou zapojeni do Zimní dětské ligy, kde je čeká tucet utkání během ledna až března.

Během zimy klub připravuje i svůj doprovodný tým. Všichni zapisovatelé, rozhodčí a trenéři klubu se účastní školení.

Plzeňský klub bude opět pořádat v rámci zimní přípravy turnaje pro nejmenší kategorie v domácím prostředí.Oblíbená Plzeňská 8° pro kategorii U8 (do osmi let)se koná v pivovaru 10.3. 2019 a představí se zde jako soupeři hlavně pražské týmy.

Slowpitch Plzeň získal možnost pořadatelství prestižní akce Mistrovství ČR 400+, která se bude konat dne 28.9. na dvou sportovištích - v Českém údolí a na Božkovském ostrově.

 

PLZEŇ MÁ OPĚT REPREZENTANTA ČR

Baseballový klub má ve svých řadách již druhého reprezentanta ČR. Po loňském úspěchu nadhazovače Ondřeje Kupky se do letošních sítí reprezentace chytil náš kečr Filip Nedvěd. Uspět mezi stovkou hráčů z 21 týmů ČR  a projít všemi vyřazovacími koly není vůbec jednoduché a je skvělé, že již druhý plzeňský hráč hrdě reprezentuje západočeské baseballové barvy. Filipa nejspíš čeká ME žáků konané v Maďarsku a následně i MS žáků konané na Tchaj-wanu.

Akademici si smlsli na loňském finalistovi!

Po více než měsíční přestávce odehráli Akademici další duel Evropské univerzitní hokejové ligy. Po skalpu loňského mistra z Banské Bystrice přišla další cenná výhra, Plzeň přehrála Diplomaty Pressburg, tedy tým, který Západočechy v loňské sezóně udolal ve čtvrtfinále, a došla si pro vítězství 5:0. Gólman Jonáš Štekr předvedl parádní výkon a vychytal všech 31 střel soupeře.

Pokračovat ve čtení

Lední hokej v Plzni slaví v letošním roce 90 let

Oslavy vyvrcholí zápasem s HC Kometa Brno, který se odehraje v pátek 1. února od 17:30, a hokejisté HC Škoda Plzeň v něm nastoupí v limitované edici retro dresů.

Před tímto duelem se uskuteční od 17:00 slavnostní ceremoniál věnovaný legendám plzeňského hokeje napříč 90 lety historie. Martin Straka a Jaroslav Špaček předají Pamětní listy a hokejové retro dresy speciálně vyrobené k příležitosti tohoto významného jubilea bezmála třiceti legendám plzeňského hokeje přímo na ledové ploše.

Doprovodný program: 

Od 15:30 proběhne autogramiáda legend plzeňského hokeje ve foyer na východní straně Home Monitoring Arény a fanoušci budou moct po dobu jedné hodiny lovit podpisy na speciální edici hokejových karet.

Oslavy 90 let ledního hokeje v Plzni provází i soutěž HLEDEJTE 90 PUKŮ PO CELÉ PLZNI.

90. let výročí hokeje v Plzni si zaslouží vyprodaný stadion!

Týden hokeje s Vlky 23.1.2019

 
Ve středu 23.1.2019 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou.
HC Pilsen Wolves ve spolupráci s Českým hokejem pořádá na ICE ARÉNĚ v Plzni akci v rámci Týdne hokeje.
Kromě zážitku z bruslení si každé dítě navíc domů odnese zajímavý hokejový dárek. Přijďte si vyzkoušet lední hokej a zažijte spoustu zábavy

Petr Kodýtek a Jan Eberle prodloužili smlouvy

Své působení na západě Čech se rozhodli prodloužit útočníci Petr Kodýtek a Jan Eberle.

Prvně jmenovaný je plzeňským odchovancem, ve svých dvaceti letech se letos naplno usadil v kádru A-týmu. Odehrál třiatřicet utkání, dvakrát se gólově prosadil a přidal šest asistencí. Ve statistice +/- je na +4. Do tuzemské nejvyšší soutěže nicméně naskočil již před dvěma lety, a to včetně duelů play-off. Celkem tak odehrál již 92 střetnutí s bilancí 8+12. Navíc ve 111 utkáních reprezentoval Českou republiku napříč všemi mládežnickými kategoriemi a zaznamenal 44 bodů.


Jan Eberle přišel do Plzně z Olomouce před letošní sezónou. Kladenský rodák a odchovanec působil na Hané tři sezóny, bodově byla nejúspěšnější právě ta poslední, kdy v padesáti utkáních vsítil devět branek a přidal osmnáct asistencí. Vyzkoušel si také angažmá v Litvínově, v Českých Budějovicích, v Písku či v Ústí nad Labem. Zkušenosti devětadvacetiletý bojovník nabral také v severoamerické WHL v dresu Seattlu nebo na mistrovství světa dvacítek. V dresu se lvíčkem na hrudi nastupoval pravidelně již od sedmnáctek. Aktuálně má v modrobílém dresu bilanci 9+7. Produktivnější jsou pouze Petr Straka, Denis Kindl, Vojtěch Němec a Milan Gulaš.


„Oba dva spolu s Petrem Strakou tvoří lajnu, která si dlouhodobě drží vysoký standard. Proto jsme rádi, že se nám podařilo s nimi prodloužit kontrakty," popisuje Tomáš Vlasák, sportovní manažer klubu.

Lukáš Kaňák prodloužil v Plzni smlouvu

HC Škoda Plzeň si na další dva roky pojistil služby obránce Lukáše Kaňáka. Jednadvacetiletý tvořivý bek se pevně usadil v obranných řadách Západočechů a letos odehrál již 29 extraligových duelů. V nich zaznamenal jednu branku a sedm asistencí. Dalších šest bodů pak přidal v Lize mistrů.

Pokračovat ve čtení

Deset Plzeňáků na mezinárodním turnaji ve Vídni

Celá desítka hráčů a hráček z Plzně se zúčastnila prestižního mezinárodního turnaje v halovém pozemním hokeji ve Vídni na přípravných zápasech juniorských reprezentací.

Pokračovat ve čtení

Sedmáci ve velkém stylu opanovali turnaj ve švýcarském Klotenu!

Plzeň - Mladí indiáni se, stejně jako v přípravě před sezónou, vydali do Švýcarska na zkušenou. A vedli si skvěle! 

Pokračovat ve čtení

Na modrobílé čeká odveta čtvrtfinále CHL, do Plzně dorazí Skellefteå!

Škodovka si z mrazivého Švédska přivezla do čtvrtfinálové odvety v Champions Hockey League – ve které zůstala stále neporažena – výsledek 3:3. V úterý přivítají indiáni svého soupeře Skellefteå AIK od 17:00 v Home Monitoring Aréně, kde na všechny zúčastněné bude čekat lítý boj o postup do semifinále Ligy mistrů!

Pokračovat ve čtení

Pozemní hokejisté Litic Muži A pokračují na vítězné vlně

Další dvojkolo nejvyšší halové soutěže přivedlo litický tým do haly v Kostelci na Černými lesy. Derby zvládl lépe zkušenější celek Litic a ten nakonec dovedl do vítězného konce i své druhé utkání proti favorizovaným Bohemians.
 

Škodovka se představí doma 11. prosince v Lize mistrů

Díky hladkému postupu přes osmifinálovou sérii s Bolzanem, kterou indiáni zvládli kumulovaným skóre 12:3, se probojovali do TOP 8 letošního ročníku Ligy mistrů. Ve čtvrtfinále se utkají se švédským týmem Skellefteå AIK, který postoupil po dramatické bitvě s norským Storhamarem (4:4 a 3:2)

Pokračovat ve čtení

Litice vyhrály Velkou cenu Plzně

Tradiční přípravný halový turnaj mužů pořádaný plzeňským klubem z Bolevce vyhrály tentokrát hráči litického A týmu. Bez klopýtnutí projely celým turnajem, když obdržely v pěti utkáních jen čtyři góly a naopak jich dvacet sedm vstřelily. Na druhém místě skončil tým z Rakovníka jen s jednou prohrou a třetí domácí bolevecké áčko, které dvakrát prohrálo.
 
 
Konečné pořadí:
1. Plzeň Litice A
2. HC 1972 Rakovník
3. HC 1970 Plzeň Bolevec A
4. President Praha
5. Plzeň Litice B
6. HC 1970 Plzeň Bolevec B

Litické ženy se v dalším kole nejvyšší soutěže utkaly s pražskou Slavii B

Litické ženy se v dalším kole nejvyšší soutěže utkaly s pražskou Slavii B. Průběh utkání komentuje jeden z dvojice  trenérů plzeňských žen  Petr Hošek: "Hned v úvodu zápasu jsme měly viditelnou převahu a  také jsme během prvních deseti minut skórovaly. Do statistik utkání se zapsaly obě dvě Lucky, tedy Duchková a Dolívková. V druhé patnácti minutovce se slávistické ženy dostaly více do hry, zatlačily nás do obrany. Také se jim podařilo vybojovat a proměnit penaltu a uzavřít tak poločas za stavu 2:1 pro Litice. V druhé polovině zápasu naše ženy opět převzaly kontrolu nad hrou a ovládly celé hřiště. Z nápaditých kombinací a díky rychlým protiútokům jsme vstřelily dalších pět gólů. Zde se výrazně projevila zkušenost naší Adély Jelenové. Její chladnokrevnost v koncovce je ukázková. Zápas zaslouženě skončil naší výhrou 7:1". K poslednímu utkání podzimu cestují plzeňské hračky na půdu Bohemians Praha. Případné vítězství je může posunout tabulkou blíže k finálové čtyřce.

Sestava: Keberdlová, Jelenová, Špinlerová, Tušlová, Vyletová, Průchová, Duchková, Dolívkivá, Kožíšková, Hanzlíková, Doležalová, Vodenková, Horálková, Wittmannová

Tabulka:
http://www.pozemnihokej.cz/extraliga-zeny-2018

Softbalisté Slávie VŠ vstoupili do semifinále výhrami

Slavia Plzeň                   x        Hladoví Hroši Sezimovo Ústí  6 : 3

Play off semifinále začíná Slavie na domácím hřišti s Hladovými Hrochy týmem, který po základní části skončil na prvním místě. S tímto soupeřem měla Slavie po celou sezonu trápení a bohužel se ani jednou tento tým nepodařilo porazit.

Nic méně toto je Play off a k těmto zápasům se přistupuje jinak. Domácí začínají v poli a jako nadhoz staví Martina Svobodu. Hrochům první pálkař trefuje balon a pálí do zadního pole.  Slavii to ale nerozhodí a během pár minut pole parádní hrou vytváří 3 auty a domácí jdou do útoku. Za Hrochy nastupuje na prkno Hudeček, který od prvního pálkaře nedělá domácím problémy. Hit za Hitem domácí obsazují mety a jako 5 pálkař Lukáš Juriga trefuje HomeRun a v první směně se Slavie dostává do vedení 4:0, po tomto odpalu hosté střídají nadhoz a prkno nastupuje Jan Čech. V druhé směně po pěkném startu Martina Krutiše, který při plném pálkařském stavu trefuje balon a posílá ho za plot. Tímto HomeRunem Slavie zvyšuje na 5:0. Hostům se daří až ve 3 směně obsadit metu a po drobné chybě na spojce stahuje první bod. Nic méně Slavie na tento bod odpovídá dalším single HomeRunem Michala Hudce, skóre po 3 směně je 6:1 pro Slavii. Hrochům se pak daří ještě ve 4 a 7 směně stáhnou vždy po jednom bodu. Domácím se už bohužel nepodařilo stáhnout do konce zápasu jediný bod a tak první vzájemné utkání končí se skóre 6:3 pro Slávii. Tedy stav série 1:0 pro Slávii.

 

Slavia Plzeň                   x        Hladoví Hroši Sezimovo Ústí  9 :8

 Do Nedělního zápasu bohužel nastupuje domácí tým oslaben o 2 hráče. Zapas opět zahajuje Martin Svoboda na nadhozu. Zápas začíná 2 Strike auty, bohužel pak přichází na pálku zkušení hráči a po 3 odpalech se hostů daří stáhnou 2 body. Domácím se bohužel až do 3 směny nedaří stáhnout jediný bod. Až v 3 směně kde s 2 auty začátek line up začíná obsazovat mety Michal Hudec 2 metovým odpalem stahuje prvního běžce a po nechytatelném nadhozu domácí srovnávají skóre na 2:2. Až v 5 směně hosté obsazují po dlouhém odpalu 2 metu a vzápětí přichází druhý odpal kterým hosté stahují 3 doběh v zápase. Domácí ale na tento doběh odpovídají. Na pálku přichází Martin Svoboda a odpalem na green obsazuje první metu, další pálkař je trefen nadhozem a rázem domácí mají 2 běžce na metách bez jediného autu. Na pálku nastupuje Lukáš Juriga který rovným odpalem na 7 stahu prvního běžce. Na pálku přichází Ondřej Kába, který druhý nadhoz posílá daleko do zadního pole a tím stahu oba běžce na metách a sám obsazuje 3 metu. Pokračuje Karel Malina, svým odpalem opět do zadního pole stahuje Ondru. Rázem je skóre 6:3. Hrochů se ale božel daří v 6 směně stáhnout 1 bod a 7 směně 2 body které byly na chyby domácích. Bohužel Slavie nedokázala v dohrávce zápasu bod tak zápas po 7 směně je 6:6 a pokračuje v prodloužení. V 8 směně se oboum týmů daří stáhnout běžce který vždy automaticky začíná na druhé metě. V 9 směně hosté ani domácí svou prací na pálce nestahují jediného běžce. Tím se skóre na začátku 10 směny 7:7. V 10 směně hosté po nechytatelném nadhozu stahují běžce a dostávají se do vedení. Konec útoku hostů si už Plzeňský nadhazovač pohlídal. Dohrávka 10 směny nezačala nijak skvěle. První pálkař po 3 strikách odchází na lavičku. Druhý pálkař Tomáš Prudil pálí balon na spojku, kde bohužel dochází k teči hráče z druhé mety a rázem mají domácí 2 auty a běžce pouze na první metě. Třetí pálkař Matěj Abraham trefuje balon mezi 3 metu a spojku a posouvá běžce až na 3 metu a sám obsazuje 2 metu. Na pálku přichází Martin Svoboda pálí balon a první metu, která tento balon nezpracovala a vyráží ho směrem na 2 metu, kde naštěstí v tento moment není žádný polař. Díky tomuto zaváhání oba běžci skórují a zápas těmito doběhy končí v 10 směně 9:8 pro domácí. Stav série 2:0 pro Slavii.