NOVINKY

Litický A tým mužů hrál přípravně v Norimberku

Poslední přípravné zápasy před prvním kolem jarní části soutěže odehrálo litické áčko na oblíbeném hřišti u norimberského letiště. Přes jedinou výhru ze čtyř zápasů byl trenér týmu Michal Soukup s přípravou spokojen. Byla určitě důležitá pro finálové boje v české soutěži a zároveň pro evropský pohár, který Litice čeká v polovině května ve švýcarské Ženevě. k jednotlivým zápasům Michal Soukup připojil svůj komentář.

Pokračovat ve čtení

Kurz MUSIC DANCE pro děti 6-10 let se rozběhne ve Wolverine Gym Plzeň

Taneční hodina je zaměřená na rozvoj pohybových dovedností dětí, rozvoj vnímání hudby ve spojení s pohybem, rytmus, zlepšování koordinace pohybů a celkové kondice.

Pokračovat ve čtení

Litický Uhlíř hrál na ME

Svoji premiéru na halovém Mistrovství Evropy v belgických Antverpách si odbyla plzeňská sportovní naděje Adam Uhlíř. Z pozice obránce zažil zápasy s evropskou a současně vlastně i světovou halovou špičkou. Jaké je jeho srovnání a zážitky?

Pokračovat ve čtení

První natáčení v roce 2018 – Pilsen Wolves


Naše první video v roce 2018 proběhlo v Kooperativa Aréně, kde jsme mohli být u předání ceny soutěži Bruslička, kterou pořádal hokejový tým Pilsen Wolves ve spolupráci s Plzeň.cz.

Malý Vašek si ve čtvrtek 11.1.2018 převzal od ředitele Decathlonu Karla Krátkého krásné brusle a vybavení od Pilsen Wolves. Vašek tak může celý rok bruslit s Brusličkou, kterou vede Lucie Pšeničková.

Litický Adam Uhlíř součástí reprezentace na ME v Belgii

Přímořské vlámské město Antverpy hostí v termínu 12. až 14. ledna osm nejlepších evropských týmů. Mezi nimi je i Česká republika společně s Litickým Adamem Uhlířem.

Pokračovat ve čtení

Pozemní hokej Litice – výsledkový servis

Ženy 1.liga

Plzeň Litice B – Slavia Hradec Králové B 1:1 (1:0)

Gól: Kožíšková

Plzeňská děvčata naskočila do druhého kola 1.ligy ženského halového hokeje. Utkání začalo v mírném tempu, ze strany Litic směřovala kolikrát rozpačitá rozehrávka, ale směrem dozadu byla hra v pořádku. Prakticky celý první poločas se hra přelévala nahoru dolů bez větších šancí. Oba týmy si za první poločas vytvořily dva rohy. Z toho Litice, přesněji Adéla Kožíšková, která přímou střelou vsítila první branku utkání. Ve druhém poločase soupeřky začaly více hrát a více se tlačit do střeleckého kruhu, litická obrana byla však pozorná. Bohužel jednu ze špatných rozehrávek využil Hradec k rychlému brejku a gólu. Ale ani závěrečný tlak plzeňského týmu k výhře nedospěl.

Pokračovat ve čtení

Rivalové 7 – Den rváčů v Plzni

V sobotu 16.12.2017 v Lokomotivě proběhla neuvěřitelná boxerská paráda a show v podání ATOM GYM Plzeň – promotéři Tomáš a Martin Hadrovský přichystali galavečer, který splnil ty nejočekávanější požadavky. Téměř vyprodaná hala byla u toho jak po 11 letech boxoval plzeňský patriot Honza Kalaš. Celý večer pak zakončil duel o mistra ČR v těžké váze mezi Pavlem Šourem a Václavem Pejsarem.

Pokračovat ve čtení

Pozemák v Liticích v akci

Muži A vzdorovali mistrovské Slavii

Plzeň Litice –  Slavia Praha 2:3 (1:1)

Branky: Uhlíř 2

Zatím rozpačité výkony litického A týmu v nejvyšší soutěži prověřila mistrovská Slavia Praha. K vidění bylo velmi vyrovnané utkání, ve kterém plzeňský tým netahal za kratší pilu. Naopak, Slavii byl více než vyrovnaným soupeřem a jen střelecká indispozice plzeňských útočníků zapříčinila těsnou prohru.

Utkání hodnotil trenér litického týmu Michal Soukup:

„Vyrovnané utkání, pro nás trochu smolně, rozhodla Slavie nečekanou střelou z rohu hřiště. Jinak bylo k vidění pěkné  utkání s vysokým nasazením obou týmů. Hledáme střelce z první vlny, zatím góly sázejí hlavně naši obránci a záložníci“.

Pokračovat ve čtení

Rogaining - běh až na krev

Rogaining je extrémní vytrvalostní sport založený na navigaci v neznámém terénu a týmové spolupráci. Úkolem týmu je v určeném časovém limitu nalézt za pomoci mapy a kompasu co nejvíce kontrolních stanovišť a tím získat co nejvíce bodů.

Pokračovat ve čtení

Faustball/Fistball - netradiční volejbal?

„Míč odbíjený pěstí“ patří k jedním z nejstarších vůbec. Je to neolympijský sport, který pochází z Evropy a je velmi podobný volejbalu.

Pokračovat ve čtení

Litice úspěšné na turnajích v Německu

Dvě německá města Schwabach nedaleko Norimberku a Aalen nedaleko Stuttgartu byla svědkem úspěšného vstupu litických týmů do halové sezóny. V přípravě si tři týmy dospělých vedly velmi zdatně, což dokazují medailové pozice všech týmů.

Pokračovat ve čtení

Natáčení - FAČR

Dne 6.11.2017 jsme se zastavili na rozhovor ve FAČR. Průvodcem a osobou, která odpovídala na naše dotazy byl Michal Prokeš, ředitel sportovně technického oddělení.

Pokračovat ve čtení

Acroyoga - tohle vážně není žádná sranda

AcroYoga je cvičení minimálně ve dvojici, které je perfektní pro zpevnění těla, zapojení hlubokých stabilizačních svalů, zvýšení flexibility, ale také pro posílení důvěry mezi partnery.

Pokračovat ve čtení

Skoky na trampolíně

Skoky na trampolíně patří do gymnastického odvětví, kdy závodníci předvádějí ve vzduchu akrobatické prvky. Od roku 2000 jsou součástí letních olympijských her.

Pokračovat ve čtení

Pole dance - tvrdý sport nejen pro holky

Pole dance nebo-li tanec na tyči je moderní taneční disciplína, která dohromady spojuje prvky několika tanců, gymnastiky a akrobacie. Tento sport rozvíjí komplexnost základních pohybových dovedností, jelikož rozvíjí rychlost, sílu, vytrvalost, obratnost i koordinaci. Ačkoliv si mnoho lidí myslí, že pole dance je čistě ženská záležitost, není tomu tak. Existuje i spousta mužů, kteří se tomuto sportu věnují.

Pokračovat ve čtení

Osm hráčů z plzeňských Litic na juniorském ME

Týden od šestnáctého do dvaadvacátého července je ve znamení ME juniorů a juniorek do 21 let v olympijském pozemním hokeji. Pětice litických – Lukáš Benda, Adam Uhlíř, Jaroslav Kasl, Václav Kozák a Ondřej Sochor doplněná boleveckým duem Čeněk Zuna a Denis Tomeš hraje svůj turnaj EuroHockey Junior Championship II. v ruském Petrohradě. Mají ve čtyřčlenné skupině soupeře z Turecka, Francie a Ukrajiny. V tomto druhém sledu evropských turnajů (týmy na 9.-16. pozici v Evropě) postupují vždy dva týmy ze skupiny do finálových bojů, další dva hrají ve skupině o udržení. Litická děvčata Adéla Kožíšková, Lucie Dolívková a Lucie Duchková mají zcela podobnou pozici v úrovni turnaje, jen s tím rozdílem, že jej hrají doma v Čechách v Hradci Králové.

Pokračovat ve čtení

Slávia VŠ Plzeň bodovala :-)

Letní mistrovství České republiky 2017 v plavání v kategorii dospělých a dorostu je již minulostí. Pro plavecký klub PK Slávia VŠ Plzeň dopadlo toto mistrovství na výbornou. Celkem plavci vylovili z podolského bazénu rekordních 58 medailí (20 v kategorii dospělých a 38 v kategorii dorostu)!

V kategorii dospělých medaile získali Jan Šefl (3+1+0), Jan Kutil (0+2+1), Roman Buschová (1+0+0), Nikol Žůrková (0+1+1), Dominik Polcar (0+1+0), Kristýna Štemberová (0+0+1), Tereza Polcarová (0+0+1) a Izabela Zekuciová (0+0+1) a ješte 6 medailí ze štafetových závodů.

Pokračovat ve čtení

Le Parkour – umění pohybu

Parkour je velmi těžké definovat, někteří traceuři (traucer = člověk provozující parkour) se o definici parkouru však pokusili: „Parkour je přirozený trénink těla a mysli, zdokonalený moderními znalostmi a metodami, s cílem stát se všestranně silným člověkem schopným pohybovat se efektivně ve svém přirozeném prostředí (městě, lese, poušti, džungli, moři…) bez jakýchkoliv omezení, ať už vlastního těla či okolních překážek, či dokonce omezení času (rozuměj: věku, stáří).“

Pokračovat ve čtení

Crossminton

Crossminton v sobě kombinuje to nejlepší ze squashe, tenisu a badmintonu a je přitažlivý jak pro rekreační, tak i závodní hráče. Ke hře jsou potřeba jen rakety, košíky (Speedery) a kurty – dva čtverce 5,5 x 5,5 metru vzdálené 12,8 metru od sebe.

Pokračovat ve čtení

Litice třetí, Rakovník byl nad jejich síly

Semifinále extraligy - Litice opět nepřekročily semifinálovou past

Plzeň Litice – HC 1972 Rakovník 1:2 (1:1)

Rakovnický tým je v letošní sezóně černá můra litických mužů. Porazil je v semifinále v hale, stejné zopakoval ve venkovním olympijském pozemním hokeji. Marná byla snaha litického týmu zvrátit nepříznivý stav, Rakovník tyhle důležité utkání letos umí lépe. Přesto litický tým může slavit. Druhé místo po základní části a vítězství pražské Slavie v nedělním finále znamenalo, že příští rok opět hrají jeden z evropských pohárů. Což je opět velmi cenná motivace do sezóny.

Pokračovat ve čtení

  • 1
  • 2