BASEBALLISTÉ JSOU V PLNÉM PROUDU ZIMNÍ PŘÍPRAVY

Všech 6 dětských týmů se pilně připravuje na další sezónu. Nejmenší týmy U7, U8, U9 obsadily tělocvičny 21.ZŠ, starší děti U10,U11,U13 se střídají v halách na Borech, Lochotíně a Chodském náměstí. Oproti loňské zimní přípravě navýšili baseballisté zimní tréninky pro starší děti na dvojnásobek, novinkou je speciální pětihodinový trénink pálky pro všechny kategorie v tělocvičně 21.ZŠ. Každou sobotu dojíždí navíc 12 hráčů do Prahy do tréninkového centra, samozřejmě pokračují i tréninkové kempy naší západočeské akademie.

Hráči v zimních měsících nejen trénují, ale hrají i baseballové zápasy. Hlavně ti mladší jsou zapojeni do Zimní dětské ligy, kde je čeká tucet utkání během ledna až března.

Během zimy klub připravuje i svůj doprovodný tým. Všichni zapisovatelé, rozhodčí a trenéři klubu se účastní školení.

Plzeňský klub bude opět pořádat v rámci zimní přípravy turnaje pro nejmenší kategorie v domácím prostředí.Oblíbená Plzeňská 8° pro kategorii U8 (do osmi let)se koná v pivovaru 10.3. 2019 a představí se zde jako soupeři hlavně pražské týmy.

Slowpitch Plzeň získal možnost pořadatelství prestižní akce Mistrovství ČR 400+, která se bude konat dne 28.9. na dvou sportovištích - v Českém údolí a na Božkovském ostrově.

 

PLZEŇ MÁ OPĚT REPREZENTANTA ČR

Baseballový klub má ve svých řadách již druhého reprezentanta ČR. Po loňském úspěchu nadhazovače Ondřeje Kupky se do letošních sítí reprezentace chytil náš kečr Filip Nedvěd. Uspět mezi stovkou hráčů z 21 týmů ČR  a projít všemi vyřazovacími koly není vůbec jednoduché a je skvělé, že již druhý plzeňský hráč hrdě reprezentuje západočeské baseballové barvy. Filipa nejspíš čeká ME žáků konané v Maďarsku a následně i MS žáků konané na Tchaj-wanu.