Litice slaví titul!

Finále extraligy v pozemním hokeji lépe zvládli domácí Litice 

Plzeň Litice - Bohemians Praha 2:1 (0:0)
1:1 po základní hrací době, vítězství na nájezdy

Gól: Nicklas, rozhodující v nájezdech Lukáš Nocar

Hráli: Nečas, Čech, Benda, Hes, Hofman, Koryťák, Uhlíř, Čvančara, Nocar, Matoušek, Nicklas, Sochor, Gerlický, Bárta a Kasl

Diváci: 350

Komentář: 
Dlouho očekávaný duel, kdy se plzeňský tým opět po devíti letech popere o to nejcennější. Vítěz základní části, po zvládnutém semifinále s Rakovníkem, vstoupil do neznámých vod. Finále bylo v posledních letech pro litický tým věc zapovězená.
A Bohemians, loňský mistr, byl v úvodní polovině duelu lepším týmem. Nikoliv šancemi, těch bylo na obou stranách poskrovnu, ale držením míčku a kontrolou hry ano. Domácí hledali svoji tvář, okamžik finále je evidentně zaskočil. Druhá půle už přinesla zajímavější dění. Žlutomodří našli lepší recept na obranu pražanů, přesto hosté dali z trestného rohu gól a na umělé trávě v Liticích se začalo odehrávat drama. Plzeňský tým pomalu tlačil svého soupeře před jeho branku a přibývali zajímavé situace ze strany Litic. Ale jeden protiútok hostů mohl vše rozhodnout. Penalta po propadu obrany Litic mohla vše vyřešit. Nevyřešila. Domácí gólman Tomáš Nečas, pozdější hrdina utkání ji zneškodnil. Blížil se však konec napínavého duelu a plzeňský celek stále skórovat nedokázal. Stáhnutí brankáře, risk se čtyřmi útočníky vyšel. Pět minut před koncem litický sniper Nicklas tečí srovnal. To rozpoutalo obrovskou euforii v hledišti. 
O osudu duelu nakonec museli rozhodnout nájezdy. Příznivý vývoj pro plzeňský tým zvrátil Ondřej Vudmaska z Bohemky, který proměnil pátý a následně i šestý, již k.o. nájezd a Bohemians se stávali favoritem těchto individuálních dovedností. Vše obrátil kapitán Adam Uhlíř. Proměnil s dávkou chtění svůj nájezd a srovnal stav, brankář Tomáš Nečas chytil následující nájezd Bohemians a litický Lukáš Nocar chladnokrevně otevřel domácí radost.
Trenér Litic Tomáš Levý dodává:" Říci, že jsme si titul zasloužili po vítězství v základní části je snadné. Ale ten vývoj, příběh dnešního dne, to bylo to nejvíc, co jsem kdy v hokeji zažil. Moc klukům děkuji za tento zážitek".

 

Fotografie: Petr Růžek