Litické dorostenky jsou nejlepší v republice

Poslední dvojkolo halové soutěže dorostenek sehrála plzeňská děvčata s obrovskou vůlí. Zápas s pražskou Slávií rozhodoval o prvním titulu v historii plzeňského klubu v této kategorii a děvčata jej zvládla na výbornou. Celý tým vedený především triem Kožíšková, Duchková a Dolívková, které již mají na svých hokejkách zkušenosti i z mezinárodních utkání, dokázal táhnout za jeden provaz, podporovaný mladou, ale již zkušenou trenérkou Kamilou Doležalovou. Ta dokázala namíchat zkušenost s nadšeným mládím, o čemž svědčí například dva góly ve vele těžkém utkání se Slávií z hokejky mladičké Lhotákové.
 
Plzeň Litice - Slavia Praha 3:2 (1:0)
Góly: Lhotáková 2, Duchková 1

Plzeň Litice - HC 1972 Rakovník 8:0 (6:0)
Góly: Dolívková 3, Duchková 2, Pospíšilová, Cislerová a Průchová 1
Hrály oba zápasy: Bystřická, Cislerová, Dolívková, Duchková, Kožíšková, Kudrnová, Lhotáková, Pospíšilová, Průchová
 
Komentář k oběma utkáním od trenérky Kamily Doležalové:
"V prvním zápase se děvčata utkala se Slávií. První poločas zápasu byl opravdu vyrovnaný, oba týmy do hry daly naprosto všechno. I tak se nám podařilo vstřelit branku a první poločas skončil 1:0. V druhém poločase Slávistky vyrovnaly, na což jsme ihned odpověděly gólem, který však byl následován další brankou soupeřek. Holky se ale  dokázaly  zvednout a vstřelit  ještě jednu branku a toto skóre udržely i přes to, že Slávistky přešly do hry v šesti. Vyhrály jsme a už jsem věděly, že je titul náš".

"Utkání s Rakovníkem jsme začaly slibně a logicky celkem uvolněně. Hned v první minutě jsme vstřelily gól a poté následně skóre navyšovaly. Rakovník se nás snažil gólově dohnat, bohužel pro ně bez úspěchu. My jsme se tlačily před jejich branku, nenechaly jim vydechnout. A postupně jsme si začaly celý duel víc a víc užívat".

Celkové zhodnocení sezóny očima trenérky:
"Uplynulá sezóna byla pro nás asi jedna z nejlepších, co jsem zažila. Hned od začátku jsme si vytvořily náskok v hodnocení a v průběhu sezóny se stále držely na čele tabulky. Díky tomu, že jsme během celé halové soutěže prohrály jen jeden zápas a jeden zápas remizovaly, vybojovali jsme titul mistryň ČR. Obrovská pochvala patří všem holkám, které bojovaly do konce sil a nepřestávaly věřit, že to dokážeme. Zápas od zápasu se zlepšovaly a dokázaly nejen sobě, ale i všem ostatním, že jim titul patří právem.Byla jsem na ně pyšná"!

  Dorostenky 2018/19 Z V R P + - B
1. Litice 10 8 1 1 39 9 25
2. Slavia  10 6 3 1 31 14 21
3. Hostivař 10 5 3 2 35 19 18
4. Bohemians 10 3 0 7 17 38 9
5. Rakovník 10 2 1 7 18 34 7
6. Praga 10 1 2 7 16 42 5