Mistry města Plzně MŠ v baseballu se stali Božkováčci!

Ve středu 13.6.18 pořádal sportovní klub Baseball Plzeň Mistrovství města Plzně mateřských škol v baseballu. Na hřišti v Českém údolí se sešly děti ve věku 5-7let a svedly nelítostné boje o titul Mistra. Náš klub, díky podpoře České baseballové asociace, poskytl těmto mateřským školám k využívání baseballovou sadu (stojánek, pálku a míček). Nejdříve zorganizoval ukázkové dopoledne a seznámil děti i paní učitelky s upravenými pravidly pro nejmenší věkové kategorie. A tak tito malí hráči nehráli na turnaji baseball poprvé, od dubna pilně trénovali a těšili se na souboj na velkém hřišti.

A na hře to bylo znát. Pětice šesti až devítičlenných týmů s velkým nadšením a zapálením bojovaly proti sobě a většina zápasů byla velmi vyrovnaná. Bojovalo se do poslední minuty a utkání Božkováčků (MŠ Božkov) s Indiány (22.MŠ) skončilo remízou i po extra směně. Po celou dobu turnaje měl každý tým k dispozici svého opravdového trenéra z řad našich hráčů nejstarší kategorie do 13 let. Ti se svého úkolu zhostili na výbornou, dětem se pilně věnovali, povzbuzovali své hráče k těm nejlepším výkonům. Vyzkoušeli si, jaké to je také z druhé strany, a že práce trenéra není jednoduchá. Děti bedlivě naslouchaly jejich radám a bylo vidět, že jsou pro ně hoši v červených dresech velkým příkladem.

Během turnaje si mohli děti ve volných chvílích vyzkoušet i hod na cíl, nechat si změřit rychlost svého hodu i délku odpalu. Za své výkony byly odměněny drobnými cenami. Tyto disciplíny byly volně přístupné i pro rodiče a sourozence, kteří přišli své malé hráče povzbudit.

Titul Mistra nakonec získal tým Božkováčků z MŠ v Božkově, na druhém místě skončili Indiáni z 22. MŠ Z.Wintra na Borech a bronzové medaile si rozdělili v týmu Hrochů z 25.MŠ v Ruské ul. na Slovanech. Vyhráli ale vlastně všichni. Důležité bylo, že si turnaj opravdu užili, v každém týmu se vzájemně povzbuzovali a fandili si. Jejich nadšení a radost z této hry bylo odměnou všem organizátorům z klubu Baseball Plzeň i paním učitelkám z mateřských škol, které s dětmi na hřiště dorazili. Od svých rodičů sklidili všichni velký potlesk  a obdiv, jaké neuvěřitelné výkony děti předvedly. Druhý den děti ve školce svůj úspěch společně ještě oslavili vybojovaným dětským šampaňským.

Na závěr bych ráda pozvala všechny děti ve věku 4-8let, které baseball zaujal, na „Open trénink“, který se koná v pátek 14.9. a 21.9. od 15 do 17 hod na školním hřišti 21.ZŠ Slovanská alej 13. Sraz všech před hlavním vchodem. Přijďte si baseball také vyzkoušet, společně si zatrénujeme a užijeme si pěkné odpoledne. Těšíme se na vás.

 

Klára Němcová

Baseball Plzeň

www.plzen.probaseball.cz