Cirkusové kurzy v Plzni? S Žongléros určitě


Informace o dospělých kurzech pozemní i vzdušné akrobacie a více informací o dětských kurzech najdete v odkazu dole.
Kurzy dětí:
- PIDICIRK (2–3 ROKY)
- CIRKUSOVÁ ŠKOLKA A ŠKOLA PRO DĚTI (5-7 LET A 8-11 LET)
- TEENS CIRK (12-17 LET)
- HOOPING DĚTI (8-14 LET)

Odkaz: 

https://www.zongleros.cz/kurzy/?fbclid=IwAR2viJVPN_S6tURgmGtPFbDgcSHg1dTxGKB95kLT_VoFlPU7XxFgLqoZ4I4

 

Žongléros Ansámbl z. s. působí v Plzni již od roku 2011. Samotná myšlenka vzniku novo cirkusové skupiny (bez oficiální organizace) však sahá až do roku 2004. V současné době Žongléros Ansámbl vystupuje se svými představeními po celé České republice i v zahraničí.

Pravidelně také pořádá festival nového cirkusu Žonglobalizaci. První festival proběhl v centru města Plzně v roce 2011 a postupně se přesunul z centra směrem do „zelenější“ části města – Borského parku. Dvakrát ročně se Plzeňané mohou také těšit na Cirkus do gala, komornější akci v alternativních kulturních prostorách bývalé železniční stanice Moving station.

Od roku 2013 se spolek zabývá i vzdělávacími aktivitami. Organizuje dlouhodobé kurzy, akce, srazy a workshopy zaměřené na nový cirkus.
I proto vznikla potřeba po trvalém zastřešujícím prostoru. Na začátku roku 2014 vzniklo středisko pro nový cirkus v Plzni – Cirkulárium. To poskytuje dvě tělocvičny s vybavením na vzdušnou akrobacii, žonglování, cyrwheel, balanční kouli, hooping a mnohé další.

Další sférou, kterou se tento spolek zabývá, je sociální cirkus. Dlouhodobě spolupracuje s Psychiatrickou léčebnou v Dobřanech a příležitostně s regionální pobočkou Člověka v tísni. Zároveň v prostorech Cirkulária zajišťuje volnočasové aktivity pro děti z vyloučených lokalit.