Na modrobílé čeká odveta čtvrtfinále CHL, do Plzně dorazí Skellefteå!

První duel čtvrtfinále

Indiáni svého soka na jeho vlastním ledě dvě třetiny přehrávali a nepouštěli do obrovských šancí, pokud se tak stalo, byla na místě pozorný brankář Miltchakov. Český tým musel v první třetině nejdříve ubránit dvě oslabení, poté se Matyáš Kantner vyřítil s pukem do útočného pásma, po hotově jej předal na kapitána Milana Gulaše, jenž předvedl famózní individuální akci a bekhendem zavěsil. V další přesilovce už se Skellefteå dlouho radovala, ale sudí po konzultaci s videorozhodčím nemohl branku uznat, protože kotouč skončil na břevně.

Ve druhé třetině přidal k asistence přesnou trefu i Matyáš Kantner. Jeho zásah byl… Velmi kuriózní, jak přiznal sám střelec po utkání. Plzeňský útočník jel sám na gólmana domácích, nevyšla mu střela, ale ještě stihl bekhendem plácnout do puku, který propadl mezi betony. Z nouze ctnost, ale Kantnerova pohotovost a improvizace byla dokonalá. O chvilku později, když se počítala polovina duelu, nahodil David Kvasnička puk od modré čáry, před brankovištěm byl pohotový Petr Kodýtek, který kotouč bleskově dorazil do sítě. Pro šikovného útočníka Škoda se jednalo o pátý gól v CHL, Kodýtek je celkově osmým nejproduktivnějším hráčem soutěže! V první desítce bodování jsou i David Stach a Milan Gulaš, vskutku skvostné statistiky Plzně.

Ve třetí třetině domácí Skellefteå přepnula do vyššího rychlostního módu, což vyústilo v rrychlé snížení. Finský fantom Juhamatti Aaltonen se ve 48. Minutě prohnal podél pravého mantinelu a přesnou střelou ke vzdálenější tyči snížil na 1:3 z pohledu svého týmu. Linus Lindström poté sedm minut před koncem utkání vstřelil po přečíslení dva na jednoho druhý gól Skellefteå, gólman Miltchakov neměl nárok zasáhnout. A stejný borec, tedy Linus Lindström, stanovil tři minuty perfektní ranou pod víko stav zápasu na konečných 3:3.

Skellefteå AIK 3:3 HC Škoda Plzeň

48. Aaltonen (Wingerli, Alm), 53. L. Lindström (Aaltonen, Djuse), 58. L. Lindström (Granberg, Alm) – 12. Gulaš (Kantner), 26. Kantner, 29. Kodýtek (Kvasnička, Straka)