Softbalisté Slávie VŠ vstoupili do semifinále výhrami

Slavia Plzeň                   x        Hladoví Hroši Sezimovo Ústí  6 : 3

Play off semifinále začíná Slavie na domácím hřišti s Hladovými Hrochy týmem, který po základní části skončil na prvním místě. S tímto soupeřem měla Slavie po celou sezonu trápení a bohužel se ani jednou tento tým nepodařilo porazit.

Nic méně toto je Play off a k těmto zápasům se přistupuje jinak. Domácí začínají v poli a jako nadhoz staví Martina Svobodu. Hrochům první pálkař trefuje balon a pálí do zadního pole.  Slavii to ale nerozhodí a během pár minut pole parádní hrou vytváří 3 auty a domácí jdou do útoku. Za Hrochy nastupuje na prkno Hudeček, který od prvního pálkaře nedělá domácím problémy. Hit za Hitem domácí obsazují mety a jako 5 pálkař Lukáš Juriga trefuje HomeRun a v první směně se Slavie dostává do vedení 4:0, po tomto odpalu hosté střídají nadhoz a prkno nastupuje Jan Čech. V druhé směně po pěkném startu Martina Krutiše, který při plném pálkařském stavu trefuje balon a posílá ho za plot. Tímto HomeRunem Slavie zvyšuje na 5:0. Hostům se daří až ve 3 směně obsadit metu a po drobné chybě na spojce stahuje první bod. Nic méně Slavie na tento bod odpovídá dalším single HomeRunem Michala Hudce, skóre po 3 směně je 6:1 pro Slavii. Hrochům se pak daří ještě ve 4 a 7 směně stáhnou vždy po jednom bodu. Domácím se už bohužel nepodařilo stáhnout do konce zápasu jediný bod a tak první vzájemné utkání končí se skóre 6:3 pro Slávii. Tedy stav série 1:0 pro Slávii.

 

Slavia Plzeň                   x        Hladoví Hroši Sezimovo Ústí  9 :8

 Do Nedělního zápasu bohužel nastupuje domácí tým oslaben o 2 hráče. Zapas opět zahajuje Martin Svoboda na nadhozu. Zápas začíná 2 Strike auty, bohužel pak přichází na pálku zkušení hráči a po 3 odpalech se hostů daří stáhnou 2 body. Domácím se bohužel až do 3 směny nedaří stáhnout jediný bod. Až v 3 směně kde s 2 auty začátek line up začíná obsazovat mety Michal Hudec 2 metovým odpalem stahuje prvního běžce a po nechytatelném nadhozu domácí srovnávají skóre na 2:2. Až v 5 směně hosté obsazují po dlouhém odpalu 2 metu a vzápětí přichází druhý odpal kterým hosté stahují 3 doběh v zápase. Domácí ale na tento doběh odpovídají. Na pálku přichází Martin Svoboda a odpalem na green obsazuje první metu, další pálkař je trefen nadhozem a rázem domácí mají 2 běžce na metách bez jediného autu. Na pálku nastupuje Lukáš Juriga který rovným odpalem na 7 stahu prvního běžce. Na pálku přichází Ondřej Kába, který druhý nadhoz posílá daleko do zadního pole a tím stahu oba běžce na metách a sám obsazuje 3 metu. Pokračuje Karel Malina, svým odpalem opět do zadního pole stahuje Ondru. Rázem je skóre 6:3. Hrochů se ale božel daří v 6 směně stáhnout 1 bod a 7 směně 2 body které byly na chyby domácích. Bohužel Slavie nedokázala v dohrávce zápasu bod tak zápas po 7 směně je 6:6 a pokračuje v prodloužení. V 8 směně se oboum týmů daří stáhnout běžce který vždy automaticky začíná na druhé metě. V 9 směně hosté ani domácí svou prací na pálce nestahují jediného běžce. Tím se skóre na začátku 10 směny 7:7. V 10 směně hosté po nechytatelném nadhozu stahují běžce a dostávají se do vedení. Konec útoku hostů si už Plzeňský nadhazovač pohlídal. Dohrávka 10 směny nezačala nijak skvěle. První pálkař po 3 strikách odchází na lavičku. Druhý pálkař Tomáš Prudil pálí balon na spojku, kde bohužel dochází k teči hráče z druhé mety a rázem mají domácí 2 auty a běžce pouze na první metě. Třetí pálkař Matěj Abraham trefuje balon mezi 3 metu a spojku a posouvá běžce až na 3 metu a sám obsazuje 2 metu. Na pálku přichází Martin Svoboda pálí balon a první metu, která tento balon nezpracovala a vyráží ho směrem na 2 metu, kde naštěstí v tento moment není žádný polař. Díky tomuto zaváhání oba běžci skórují a zápas těmito doběhy končí v 10 směně 9:8 pro domácí. Stav série 2:0 pro Slavii.