Litice třetí, Rakovník byl nad jejich síly

Vstup do zápasu se povedl Rakovníku lépe. Čtrnáctá minuta a Seeman se střelou z kruhu nemýlil. Litice však mají svého Jakuba Koryťáka. Ještě ve stejné minutě srovnává na 1:1, jak jinak než-li z trestného rohu. Jenže Rakovník se nevzdává tak lehce. Tři minuty pro dvougólové čtrnácté minutě se probil do litického kruhu zkušený Procházka a žlutočerní vedli 2:1.

Obraz hry přitom byl veskrze pro plzeňský tým příznivý. Litičtí hráči drželi míček na svých hokejkách, vytvářeli si své šance, jen trestných rohů měli osm. A když již gól vstřelili jako útočník Bárta, rozhodčí jej neuznal neb přehlédl jeho jemnou teč míčku. Ani další gól v rakovnické síti neplatil. Adam Uhlíř vystřídal při exekuci trestného rohu Jakuba Koryťáka, zavěsil, opět však byla proti píšťalka sudích. Míček nevyšel před střelou z trestného kruhu, jak praví pravidla a jeho pouť do sítě branky tak byla zbytečná. Trenér Michal Soukup zklamaně komentoval zápas svého týmu:“ Někdy se to tak stane, že hrajete dobře, tlačíte soupeře, máte šance a prohrajete. Nám se to bohužel stalo opět s Rakovníkem, což nabádá k zamyšlení, co děláme oproti Rakovníku špatně. Nicméně si myslím, že v těchto zápasech, pokud se hraje jen na jedno vítězství, zkušenost týmu jako je Rakovník, převáží nad kondičním a herním pojetím našeho týmu. Ale už bychom měli tyto zápasy začít vyhrávat. Přesto je to sezóna úspěšná. Druhé místo po základní části nám opět přineslo evropský pohár, ten jsme letos na Ukrajině udrželi, v hale jsme hráli semifinále, tak už jen v příští sezóně udělat ty důležité kroky pořádně“.