Prokletý víkend pro Slávii – softballisté Eagles na hřišti řádili

Druhé utkání začíná stejně jako první zápas, dobře umístěnými balony Eagles zaměstnává polaře Slavie a směnu po směně získávají body. Až ve čtvrté směně Slávie získává svůj první doběh po dlouhém odpalu Romana Šmída, který stahuje běžce z druhé mety. Tento jediný doběh si už Eagles pohlídali a svou obranou hrou už nedovolil domácím dále skórovat. Druhý zápas končí za stavu 1:10.

V neděli přijeli do Plzně hráči Tempa Praha. Tento tým bojuje o zisk první pozice v celkové tabulce ELM 2017 a tak nenechali ani jeden zápas náhodě. Za Slavii začáná házet Martin Svoboda, ale zkušení pálkaři Tempa získávají mety a třetí pálkař pálí balon za plot (Homerun). Za tým hostů na nadhoz nastoupil reprezentant, jeden z nejlepších nadhazovačů ELM Jiří Brabec. Který si pálkaře Slávie hlídá a nepouští je do větších akcí. První směna končí za stavu 0:5. V následujících dvou směnách přidává Tempo vždy po jednom bodu a skóre po třetí směně je 0:7. Tento výsledek Slávie udržela až do páté směny, kde zápas končí předčasně výhrou hostů.

V druhém zápase opět začíná házet Martin Svodody, který od začátku zápasu kontroluje hru a hráči Tempa stahují v první směně jen jeden bod. Jiří Brabec opět nastupuje na pálkaře Slavie a pokračuje v bezchybném dni. V druhé směně Hráči Tempa zahajují útok a v této směně získávají 4 doběhy v následují směně dalších 6 doběhů a ve čtvrté směně stahují poslední 3 body. Toto scóre 0:14, jim stačí pro ukončení zápasu po čtvrté směně.